Latvijas U-20 izlases treneris Zirnis: Spēles pēdējās piecas minūtes sabojāja labo iespaidu par maču

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Spēles pēdējās piecas minūtes, kurās tika zaudēti divi vārti, sabojājušas labo iespaidu par Latvijas U-20 junioru izlases sniegumu pasaules čempionāta pirmajā spēlē pret ASV vienaudžiem, uzskata Latvijas komandas galvenā trenera palīgs Kārlis Zirnis.

LETA jau ziņoja, ka Latvijas juniori čempionātu pirmdien Toronto sāka ar 1:6 (1:1, 0:2, 0:3) zaudējot ASV izlasei. Otrdien Ērika Miļuna trenētā vienība tiksies ar Krieviju, ceturtdien spēlēs ar Kanādu, bet apakšgrupu kārtu noslēgs piektdien ar maču pret Slovākiju.

Latvijas hokejisti pirmajā periodā spēja panākt izlīdzinājumu 1:1 un pēc tam ilgi spēja saglabāt intrigu mačā, tomēr tā izskaņā krietni labāki bija amerikāņi.

"Čempionātam gatavojāmies ļoti nopietni un nospēlējām labi, tikai pēdējās piecas minūtes izbojāja visu iespaidu,"

Zirņa teikto pēc mača citē sporta portāls "championat.com".

"Komanda ir gatava turnīram, taču mēs mācīsimies no savām kļūdām un iesim tālāk. Esam apmierināti, kā puiši nospēlēja aizsardzībā, kur darbojās ļoti pašaizliedzīgi," piebilda Zirnis.

Viņš arī atzina, ka treneri ir apmierināti ar vārtsarga Mareka Egila Mitena sniegumu, taču vēl nevarēja pateikt, kurš sargās vārtus otrdienas cīņā pret Krieviju.

Tikmēr Mitens pēc spēles turnīra organizatoriem atzina, ka bijis pārsteigts par lielo līdzjutēju atbalstu, jo lielākā daļa spēles apmeklētāju fanoja un skaļi atbalstīja tieši Latvijas izlasi.

"Šis atbalsts mums ļoti palīdzēja. Tās ir patīkamas sajūtas, kad visi ir par mums," piebilda ripu ķērājs.

Savukārt Latvijas vienīgo vārtu autors Renārs Krastenbergs, kurš izcēlās, izslidojot vienatnē pret pretinieku vārtsargu, norādīja, ka viņam pieticis laika paskatīties, ko dara aizsargi.

"Paskatījos un novērtēju, cik man ir laika, lai izdarītu metienu. Redzēju, ka vārtsargs nav izgājis no vārtiem, tāpēc veicu māņu kustību un tas nostrādāja," veiksmīgo epizodi atcerējās uzbrucējs.

ASV izlases hokejists Kolins Vaits tikmēr sacīja, ka viņi nopietni novērtējuši Latvijas komandas meistarību, tāpēc spēlējuši, sevi netaupot. "Mums bija pāris brīvdienas, tāpēc vajadzēja nedaudz laika, lai ieslidotos. Kopumā no šīs spēles varam paņemt līdzi daudz pozitīvā", sacīja Vaits, kurš guva vārtus un atdeva vienu rezultatīvu piespēli.

LETA jau ziņoja, ka otrā šīs apakšgrupas spēlē Kanādas juniori ar 5:3 (1:1, 2:0, 2:2) uzvarēja Krieviju.

Latvijas U-20 izlase augstākajā divīzijā spēlē pēc trīs gadu pārtraukuma, pērn uzvarot pirmās divīzijas A grupas čempionātā.

Pirms došanās uz Kanādu izlases galvenais treneris Ēriks Miļuns sarunā ar aģentūru LETA norādīja, ka komandas mērķis ir vietas saglabāšana augstākajā divīzijā, bet uzdevums ir arī cīnīties par uzvaru katrā spēlē.

Latvijas U-20 hokeja izlase uz Kanādu devās pirms nedēļas 15 spēlētāju sastāvā, kur tai pievienojās 15 Ziemeļamerikā spēlējošie Latvijas jaunie hokejisti, bet septiņi kandidāti pēc pārbaudes spēlēm tika atskaitīti. Izlases kapteinis ir talantīgais aizsargs Kristaps Zīle.

Pirms pasaules čempionāta Latvijas U-20 hokeja izlase Kanādā aizvadīja divas pārbaudes spēles, vispirms ar 2:3 zaudējot Dānijas vienaudžiem, bet tad ar 3:2 uzvarot junioru komandu Hoksberi "Hawks", kas spēlē Centrālajā Kanādas Hokeja līgā (CCHL).

Pasaules čempionāta augstākajā divīzijā desmit komandas ir sadalītas divās apakšgrupās. Toronto spēlē ASV, Kanādas, Krievijas, Slovākijas un Latvijas izlases, bet Monreālā spēkiem mērojas Čehijas, Dānijas, Somijas, Zviedrijas un Šveices juniori.

Turnīra ceturtdaļfinālā iekļūs apakšgrupu četras labākās komandas, bet piektajā vietā palikušās vienības cīnīsies par vietas saglabāšanu augstākajā divīzijā.

Iepriekšējā sezonā par pasaules čempioniem junioriem kļuva Somijs U-20 izlases hokejisti, kuri savās mājās notikušajā turnīrā finālā pagarinājumā ar 4:3 uzvarēja Krieviju.