Latvijas hokeja izlase - olimpiskajā ceturtdaļfinālā! (papildināts ar galeriju un audio)

Vēsturisks panākums Latvijas hokeja izlasei - uzvara pret Šveici ar rezultātu 3:1, kas ļaus Latvijai pirmo reizi kāpt uz ledus olimpisko spēļu ceturtdaļfinālā. Pretiniekos būs Vankūveras olimpisko spēļu čempioni - kanādieši. Spēle notiks trešdien plkst.19.

Divi vārti mača pirmajās 12 minūtēs un pēc tam nepiekāpīga aizsardzība ļāvusi Latvijas izlasei svinēt vēsturisku uzvaru. Rezultātu mačā atklāja Oskars Bārtulis, saņemot lielisku piespēli no Kaspara Daugaviņa.

Oskars Bārtulis par uzvaru pār Šveici
00:00 / 02:31
Lejuplādēt

Otrie vārti - skaitliskajā vairākumā Laurim Dārziņam. Viņam izdevās pārspēt Šveices vārtsargu ar spēcīgu metienu no ļoti šaura leņķa.

Lauris Dārziņš par uzvaru pār Šveici
00:00 / 01:41
Lejuplādēt

Vienus vārtus Šveicei otrajā periodā izdevās atspēlēt, taču kā saka Vitālijs Pavlovs - trešajā peridodā uz spēli izgājām nomirt, bet uzvarēt:

Vitālijs Pavlovs par uzvaru pār Šveici
00:00 / 00:52
Lejuplādēt

Dārziņš spēles noslēgumā pielika punktu šveiciešu centieniem, raidot ripu tukšos vārtos.

Nenoliedzami viens no spēles varoņiem - vārtsargs Edgars Masaļskis, kuram izdevās tikt galā ar Šveices izlases spēcīgo spiedienu, kas atspoguļojās pārliecinošā Šveices pārākumā izdarīto metienu skaita ziņā.

Līdz ar to pirmo reizi Latvijas hokeja vēsturē mūsu izlase iekļuvusi olimpiskā hokeja turnīra ceturtdaļfinālā, kur nāksies spēkoties ar izlases galvenā trenera Teda Nolana dzimteni - Kanādu.