Krāšņā hokeja duelī Rīgas «Dinamo» pietrūkst veiksmes pret «Jokerit»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 5 mēnešiem.

Spilgtām hokeja emocijām bagātā spēlē Rīgas "Dinamo" sestdien mājās ar 1:2 zaudēja Helsinku "Jokerit" vienībai, kam tāpat kā laukuma saimniekiem tribīnēs bija nodrošināts skaļš skatītāju atbalsts, liecina organizatoru informācija. Kontinentālās hokeja līgas (KHL) mačā "Dinamo" pēdējā trešdaļā panāca izlīdzinājumu, tomēr vēlāk galvenā trenera Normunda Sējēja apstrīdētā epizodē ielaida arī izšķirošo ripu.

"Dinamo" vārtus guva Miks Indrašis, savukārt viesiem abi precīzie metieni bija Petera Regina rēķinā. Vēl pēdējās sekundēs pēc Indraša metiena viesus izglāba vārtu stabiņš.

Spēlē, kurā "Dinamo" uzbrucējs Edgars Kulda devās laukumā pret savu brāli Artūru Kuldu, viesi, otrajā trešdaļā ieguvuši vienu vārtu pārsvaru, noturējās vadībā līdz trešā perioda vidum un piecarpus minūtes pirms mača beigām guva uzvaras vārtus.

Tuvu panākumam "Dinamo" pirmajā trešdaļā bija, spēlējot mazākumā, kad Pjotrs Sčastļivijs nonāca aci pret aci ar vārtsargu Riku Heleniusu, tomēr trāpīt vārtos neizdevās. Tikpat riskantā situācijā viesus ar noraidījuma cenu pirmajā trešdaļā izglāba aizsargs Artūrs Kulda, neatļauti kavējot izgājienā vienam pret vienu devušos Uvi Balinski.

Otrajā trešdaļā "Jokerit" izdevās teicami izspēlēt uzbrukumu Tomi Huhtalas metienam no vārtu priekšas, tomēr izglāba vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kurš ripu pie vārtu līnijas apturēja ar nūjas vidusdaļu. Vadībā Helsinku klubs izvirzījās trīs minūtes pirms pārtraukuma, kad Regins pielaboja ripas lidojumu pēc Jespera Jensena metiena. "Dinamo" atbildēja ar bīstamiem uzbrukumiem, kas palika bez rezultatīva noslēguma.

Centieni panākt izlīdzinājumu "Dinamo" visbeidzot vainagojās panākumiem pēc "Jokerit" rupjas kļūdas savā zonā. Ripu pārtvēra Indrašis un ar atkārtotu metienu pārspēja Heleniusu.

Piecarpus minūtes pirms spēles beigām, kad Regins vēlreiz veiksmīgi ievirzīja ripu vārtos un atguva vadību viesiem, Sējējs neveiksmīgi apstrīdēja tiesneša lēmumu ieskaitīt vārtu guvumu. Lēmumu soģi gan pieņēma pēc ilgas videoieraksta pētīšanas.

Ar 34 spēlēs nodrošinātiem 29 punktiem un deviņām uzvarām Latvijas klubs Rietumu konferencē arvien ir pārliecinoši pēdējā vietā. Nākamo spēli rīdzinieki aizvadīs trešdien mājās pret Ufas "Salavat Julajev".

KHL regulārajā čempionātā spēlē astoņu valstu 29 klubi no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Kazahstānas, Ķīnas, Slovākijas un Somijas. Regulārajā čempionātā līdz 18.februārim katrai komandai jāaizvada pa 60 spēlēm. Ar katru pretinieku klubs spēlēs mājās un viesos, kā arī aizvadīs četras papildu cīņas ar divām savas divīzijas komandām. "Dinamo" vairāk spēļu būs ar Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo". KHL Gagarina kausa ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.aprīlī.