Ķēniņam pirmā rezultatīvā piespēle NHL; «Canucks» pagarinājumā uzvar «Blackhawks»

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Ronalds Ķēniņš trešdien nopelnīja savu pirmo rezultatīvo piespēli Nacionālajā hokeja līgā (NHL), palīdzot Vankūveras "Canucks" komandai izbraukumā izcīnīt uzvaru mača papildlaikā ar rezultātu 5:4 pret Čikāgas "Blackhawks", liecina rīkotāju informācija.

Otrā perioda septītajā minūtē Ķēniņš izdarīja metenu pa pretinieku vārtiem, pēc kura atlēkušo ripu ieguva Bo Horvats un raidīja to vārtos, panākot 2:1 par labu  "Canucks".

Divus vārtus šajā mačā guva Daniels Sedins, kuru atzina par mača pirmo zvaigzni. Zviedru uzbrucējs iemeta "Canucks" uzvaras vārtus mača pagarinājumā.

Ķēniņš nospēlēja 11 minūtes un 25 sekundes, izdarīja trīs metienus pa pretinieku vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus un nopelnīja neitrālu lietderības koeficientu.

"Blackhawks" sastāvā divus vārtus guva Marians Hosa, bet ar vārtu guvumu un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Patriks Keins.

"Canucks" ar 63 punktiem ieņem sesto vietu Rietumu konferencē, savukārt "Blackhawks" ar 70 punktiem ir ceturtajā pozīcijā Rietumos.

Ķēniņš aizvadīja savu piekto maču "Canucks" rindās. Uzbrucēja kontā ir divi gūti vārti, rezultatīva piespēle, divas soda minūtes un lietderības koeficients +2.

Jau ziņots, ka nepilnus 24 gadus vecais Ķēniņš debitēja NHL, kad 30. janvāra spēlē "Canucks" uzvarēja Bufalo "Sabres", bet nākamajā mačā pret Minesotas "Wild" viņš guva savus pirmos vārtus un arī nākamajā mačā pret Vinipegas "Jets" uzbrucējs izcēlās ar precīzu metienu.

Ķēniņš janvārī saņēma izsaukumu uz "Canucks" no fārmkluba Jutikas "Comets", kas spēlē Amerikas hokeja līgā (AHL). Latvijas hokejists debijas sezonā AHL aizvadījis 36 spēles, guvis piecus vārtus, atdevis septiņas rezultatīvas piespēles un nopelnījis lietderības koeficientu +6.

2013.gada vasarā Ķēniņš noslēdza divu gadu līgumu ar "Canucks" kā brīvais aģents, jo latviešu hokejistu NHL jauno spēlētāju draftā neviena komanda nav izvēlējusies.

Ķēniņš kopš 2008.gada spēlēja Šveices kluba Cīrihes "ZSC Lions" sistēmā, sākumā jaunatnes līgā un vēlāk augstākajā līgā, kurā 2012. un 2014. gadā izdevās kļūt par šīs valsts čempionu.