Ķēniņam liels spēles laiks Vankūveras «Canucks» sāpīgā zaudējumā

Latvijas hokejistam Ronaldam Ķēniņam ceturtdien bija salīdzinoši liels spēles laiks, taču viņa pārstāvētā Vankūveras "Canucks" cieta sāpīgu zaudējumu Nacionālajā hokeja līgā (NHL), savās mājās ar 2:6 atzīstot Kolumbusas "Blue Jackets" pārākumu, informē līga.

Ķēniņš spēlēja 15 minūtes un 26 sekundes, kas pagaidām ir viņa NHL karjeras rekords. Latvijas uzbrucējs pie rezultativitātes punktiem netika, četras reizes meta pa vārtiem, izdarīja divus spēka paņēmienus un bija viens no trijiem "Canucks" spēlētājiem, kuri spēli beidza ar pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Vankūveras "Canucks" spēles gaitā nespēja nosargāt divu ripu pārsvaru, jo otrā perioda sākumā Bo Horvats un Daniels Sedins 40 sekunžu sākumā guva divus vārtus. Taču "Blue Jackets" ātri atspēlējās un jau otrā perioda beigās bija vadībā ar 3:2, bet trešajā periodā raidīja vēl trīs ripas pretinieku vārtos.

Uzvarētājiem divus vārtus guva un par spēles pirmo zvaigzni tika atzīts NHL šīs sezonas debitants Marko Dano, pa reizei precīzi bija Renē Burks, Kems Etkinsons, Skots Hartnels un Aleksandrs Venbergs. Vārtos Sergejs Bobrovskis atvairīja 38 no 40 metieniem.

"Canucks" pārtrūka divu uzvaru sērija. Šosezon Vankūveras komanda ir tikusi pie 40 panākumiem 70 spēlēs un ar 84 punktiem ieņem 6. vietu Rietumu konferencē, turpinot cīņu par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs. "Canucks" tikai par diviem punktiem apsteidz konferencē 9. vietā esošo Losandželosas "Kings". Kolumbusas "Blue Jackets" ar 68 punktiem ir 13. vietā Austrumu konferencē un izredzes tikt Stenlija kausa izcīņā gandrīz jau ir zaudējusi.

24 gadus vecais Ķēniņš savā NHL debijas sezonā, kurā viņš uz Vankūveras komandu tika izsaukts janvāra vidū, 20 spēlēs ir guvis trīs vārtus un atdevis astoņas rezultatīvas piespēles, nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +2.

2013. gada vasarā Ķēniņš noslēdza divu gadu līgumu ar "Canucks" kā brīvais aģents, jo latviešu hokejistu NHL jauno spēlētāju draftā neviena komanda nav izvēlējusies.