Dānijas hokejisti pirmoreiz sasniedz U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 5 mēnešiem.

Pirmo reizi U-20 pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā spēlēs Dānijas hokejisti, kas pēc konkurentu cīņas labvēlīga rezultāta trešdien Kanādā grupas turnīrā saglabāja 4.vietu, liecina rīkotāju informācija.

Pēdējā vietā piecu komandu B grupā palika šveicieši, kas ar 1:5 zaudēja Zviedrijai un cīnīsies par vietas saglabāšanu elitē. Otro vietu grupā nodrošināja Čehijas juniori ar uzvaru 4:1 pār Krieviju. Dānijas U-20 izlase vēsturē pirmo uzvaru U-20 pasaules čempionātā augstākajā līmenī iepriekš guva pret Šveici pēcspēles metienos (4:3).

Dāņu pretinieki ceturtdaļfinālā būs A grupas uzvarētāji mājinieki kanādieši, kas četrās spēlēs ceturto uzvaru nodrošināja cīņā pret ASV (5:3). Amerikāņi grupā saglabāja otro vietu, apsteidzot slovākus un pašreizējos čempionus somus, kas ar 2:0 uzvarēja Vācijas izlasi. Vāciešiem līdz ar to pēc palikšanas grupā pēdējā vietā sērijā līdz divām uzvarām būs jācīnās ar Šveici, lai noteiktu komandu, kas eliti atstās.

Ceturtdaļfinālos Toronto un Monreālā tiksies arī ASV-Krievija, Zviedrija-Somija un Slovākija-Čehija. Kanādas un Dānijas dueļa uzvarētāji svētdien Toronto pusfinālā tiksies ar Čehiju vai Slovākiju, turpretim Ziemeļvalstu pāra spēcīgāko komandu gaidīs tikšanās ar ASV vai Krieviju. Izslēgšanas turnīrs beigsies ar finālu pirmdien.

Nākamajā U-20 pasaules čempionātā elitē spēlēs Baltkrievija, kas bija spēcīgākā komanda I divīzijas A grupā, kur spēlēja arī Latvijas juniori.