Bļugera «Penguins» Stenlija kausa izcīņu sāk ar zaudējumu pagarinājumā

Nacionālā Hokeja līga (NHL) sasniegusi kulmināciju — sācies izslēgšanas turnīrs jeb Stenlija kausa izcīņa. Latviešu hokejista Teodora Bļugera pārstāvētā Pitsburgas "Penguins" svētdien pirmajā sērijas spēlē ar 3:4 piekāpās Ņujorkas "Islanders". Sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 0-1.

Uzvarētājs tika noskaidrots vien pagarinājuma 17. minūtē.

Bļugers šajā spēlē uz ledus pabija 18 minūtes un 48 sekundes, no kurām pusotru minūti (1:25) mazākumā.  Bļugers veica trīs metienus, pielietoja tikpat spēka paņēmienus un maču noslēdza ar negatīvu +/- koeficientu -1. Latvietis arī uzvarēja 67% iemtienu.

Spēles ievadā vadībā izvirzījās "Islanders", bet drīz vien "Penguins" rezultātu izlīdzināja. Otrā perioda pirmajās minūtēs pirmo reizi pārsvaru guva "Penguins", kas priekšā atradās veselu periodu. Nepilnas piecas minūtes pirms spēles beigām Ņujorkas klubs trešo reizi ripu raidīja Pitsburgas vārtos, panākot 3:2. Tomēr pēc pus minūtes "Pingvīni" rezultātu izlīdzināja, novedot cīņu līdz papildlaikam.

Dienu iepriekš Stenlija kausa izcīņa startēja ar Vašingtonas "Capitals" un Bostonas "Bruins" maču. Šajā spēlē galvaspilsētas komanda bija pārāka ar 3:2, uzvaru nodrošinot pagarinājumā.

Jau ziņots, ka regulāro sezonu "Penguins" noslēdza Austrumu divīzijas pirmajā vietā, tādējādi iegūstot potenciāli vājākus pretiniekus izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā.

Bļugers ir vienīgais latvietis, kurš šosezon piedalās Stenlija kausa izcīņā.

Pērn Covid-19 izplatības dēļ tika apturēta NHL sezona un pārcelta Stenlija kausa izcīņa. Izslēgšanas turnīrs pagājušajā gadā sākās ar kvalifikācijas spēlēm, kuras Bļugera "Penguins" neizdevās pārvarēt.

Tradicionāli Stenlija kausa izcīņā piedalās 16 komandas. Katrā kārtā komandas spēlē līdz kādas vienības četrām uzvarām.