Atmodies Rīgas «Dinamo» Liepājā lauž apmales un pieveic arī «Admiral»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 6 mēnešiem.

Gandrīz pusi spēles iespaidīgi aizvadījušais Rīgas "Dinamo" sestdien ar 3:2 pārspēja aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Vladivostokas "Admiral" un otrajā mačā pēc kārtas Liepājā izcīnīja uzvaru. Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēles laiks gan tika neierasti sadalīts, jo izlauzta apmales aizsargstikla dēļ daļu pirmā perioda spēles laika apvienoja ar otro trešdaļu.

Uzvarētājiem vārtus guva Edgars Kulda, Gints Meija un Georgijs Pujacs. Pēc agresīvā un rezultatīvā hokejā panākta 3:0 pārsvara "Dinamo" ļāva pretiniekiem otrajā trešdaļā pārsvaru samazināt līdz minimumam, bet uzvaru nosargāja.

Saīsinātajā pirmajā trešdaļā mājinieki mazāka izmēra ledus laukumā darbojās enerģiski un efektīvi, nodrošinot divu vārtu pārsvaru. Bārtulis nespēja noturēt izrāvienā Kuldu, kurš raidīja ripu starp vārtsarga Igora Bobkova kājsargiem un atklāja rezultātu. Savukārt Meija pielaboja ripas lidojumu pēc Krišjāņa Rēdliha metiena.

Līdz trešdaļas beigām vēl bija jāspēlē nedaudz vairāk kā piecas minūtes, kad Vitālijs Pavlovs spēka paņēmienā pret pretinieku izgāza sodīto soliņa aizsargstiklu un remontam bija nepieciešama ilgāka pauze. Formāli pēc pārtraukuma vēl risinājās pirmā trešdaļa, taču uzreiz pēc tās beigām sekoja otrais spēles nogrieznis, kura sākumā Pujaca tāls un ne visai spēcīgs, toties precīzs metiens ļāva panākt 3:0.

Viesi gan ātri divus vārtus atguva, turklāt abas reizes izcēlās Andrejs Sigarevs. Vispirms viņš precīzi meta no Jāņa Kalniņa vārtu priekšas, bet trīs minūtes vēlāk pie vārtu staba netraucēts tik ilgi bakstīja ripu, kamēr tā atrada spraugu aiz vārtsarga kājsarga.

Pēdējā trešdaļā epizodiski uzplaiksnījumi bija abu komandu uzbrukumā, līdz "Admiral" centienos panākt izlīdzinājumu pārņēma iniciatīvu. "Dinamo" varēja paļauties tikai uz veiksmi prettriecienos, bet aizsardzībā izdevās noturēt vārtus neskartus.

Ar 29 spēlēs nodrošinātiem 24 punktiem un septiņām uzvarām Latvijas klubs Rietumu konferencē arvien ir pēdējā vietā. No Liepājas "Dinamo" atgriezīsies Rīgā, kur pirmdien spēlēs pret Kazaņas "Ak Bars".

KHL regulārajā čempionātā spēlē astoņu valstu 29 klubi no Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Horvātijas, Kazahstānas, Ķīnas, Slovākijas un Somijas. Regulārajā čempionātā līdz 18.februārim katrai komandai jāaizvada pa 60 spēlēm. Ar katru pretinieku klubs spēlēs mājās un viesos, kā arī aizvadīs četras papildu cīņas ar divām savas divīzijas komandām. "Dinamo" vairāk spēļu būs ar Helsinku "Jokerit" un Minskas "Dinamo". KHL Gagarina kausa ieguvēji kļūs zināmi ne vēlāk kā 20.aprīlī.