ASV hokejisti pirmie iekļūst pasaules čempionāta pusfinālā

ASV hokeja valstsvienība ceturtdien Ostravā, Čehijā, ar 3:1 uzvarēja Šveici un pirmā sasniedza pasaules čempionāta pusfinālu, liecina organizatoru informācija. Amerikāņu nākamie pretinieki noskaidrosies ceturtdaļfinālā, kur tiksies Krievijas un Zviedrijas hokejisti.

Romans Josi pirmajā trešdaļā vadībā izvirzīja Šveici, bet uzreiz pēc pārtraukuma amerikāņiem pietika ar nedaudz vairāk kā minūti, lai Bens Smits atjaunotu neizšķirtu, bet Čārlijs Koils panāktu 2:1 ASV izlases labā. Pēdējās trešdaļas vidū amerikāņu pārsvaru nostiprināja Džeiks Gārdiners.

Pirmo reizi kopš 2009.gada ASV valstsvienība aizkļuva līdz spēlēm par pasaules čempionāta medaļām.

Bez zaudētiem punktiem A grupas turnīru pabeigusī Kanāda Prāgā vēl turpina ceturtdaļfināla spēli pret Baltkrieviju, taču otrā perioda vidū jau panāca 6:0 pārsvaru.

Vēl divi ceturtdaļfināli risināsies vēlāk vakarā - pašreizējie titula īpašnieki krievi Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa vadībā Ostravā mērosies spēkiem ar Zviedriju, turpretim Somijas izlase par vietu pusfinālā Prāgā spēlēs pret laukuma saimniekiem čehiem.

Pusfināli risināsies sestdien, bet spēles par medaļām paredzētas svētdien.

Latvijas izlase pasaules čempionāta noslēgumā otrdien savā pēdējā mačā pēcspēles metienos zaudēja Francijai, taču par neizšķirtu pamatlaikā nopelnītais punkts ļāva saglabāt vietu elites divīzijā. Čempionāta kopvērtējumā Latvija ieguva 13.vietu 16 komandu konkurencē.