Merzļikins tiek nomainīts pēc pirmās trešdaļas; «Blue Jackets» izcīna uzvaru papildlaikā

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins piektdien atvairīja 12 metienus un tika nomainīts pēc pirmās trešdaļas Nacionālās hokeja līgas (NHL) spēlē, kurā viņa pārstāvētā Kolumbusas "Blue Jackets" komanda guva uzvaru papildlaikā.

"Blue Jackets" savā laukumā ar rezultātu 6:5 (1:2, 3:3, 1:0, 1:0) uzvarēja Toronto "Maple Leafs" komandu, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju.

Merzļikins pavadīja uz ledus 20 minūtes un tika galā ar 12 no 14 pretinieku metieniem, atvairot 85,7% raidījumu.

Pēc pirmās trešdaļas Latvijas vārtsargu nomainīja Spensers Mārtins, kurš atvairīja vēl 16 metienus.

Toronto vienību pēc spēlētām četrām minūtēm vadībā izvirzīja Mičels Mārners. Septiņas minūtes vēlāk neizšķirtu panāca Kouls Silindžers, taču "Maple Leafs" vajadzēja nedaudz vairāk kā minūti, lai atgūtu vienu vārtu pārsvaru, precīzam esot Ostonam Metjūzam, kamēr otrā perioda ievadā viesu pārsvaru dubultoja Nikolass Robertsons.

"Blue Jackets" nepilnas divas minūtes vēlāk samazināja deficītu līdz vienam precīzam metienam, kad "Maple Leafs" vārtos ripu raidīja Brendans Gaunss.

Otrā perioda vidū viesu vairākumu realizēja Viljams Nīlanders, kamēr "Blue Jackets" vairākumu ar vārtiem noslēdza Dmitrijs Voroņkovs, kam sekoja vēl Kenta Džonsona precīzais metiens, panākot neizšķirtu 4:4.

Otrās trešdaļas izskaņā Toronto komanda tika pie vēl viena vairākuma, kuru izmantoja, lai izvirzītos vadībā pēc Džona Tavaresa metiena "Blue Jackets" vārtos.

Nedaudz vairāk kā sešas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultātu izlīdzināja Adams Fantili, bet papildlaikā mājinieku labā uzvaru nesošos vārtus guva Džonijs Gudro, kurš mačā iekrāja arī divas rezultatīvas piespēles un tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

"Blue Jackets" ar 31 punktu 37 spēlēs ieņem 15. vietu Austrumu konferencē un nākamo maču aizvadīs sestdien, kad viesos stāsies pretī Zemgus Girgensona pārstāvētajai Bufalo "Sabres".