Rīta Panorāma

Mūziķis Artis Orubs aicina uz bungu solo performanci

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Latvijas hokeja izlases treneri Arti Ābolu

Hokeja izlases treneris Ābols: Latvijai tas bija visvairāk vajadzīgs

Kad Latvijas hokeja valstsvienība lidoja mājup no Tamperes, lidoja virs Brīvības pieminekļa, kur jau gaidīja desmitiem tūkstoši cilvēku, radās pārliecība, ka puiši ir izredzētie, raidījumā "Rīta Panorāma" norādīja treneris Artis Ābols.

Viņš uzsvēra, ka tas, ko izdarīja valstsvienības puiši laukumā, parādīja, kāds tas ir spēks, un šajos grūtajos laikos, kādos dzīvojam – iepriekš pandēmija, un tagad vēl turpinās karš Ukrainā – šis spēks bija nepieciešams, lai vienotu Latvijas tautu.

Intervijā Ābols pauda – ja būtu kāds mērinstruments, kas spētu izmērīt to, kas notika uz soliņa, laukumā, arēnā un Latvijā brīdī, kad Kristiāns Rubīns iemeta izšķirošos vārtus bronzas finālā, tad tas būtu kāds iepriekš neredzēts spēks un enerģija kopumā.

Ābols bija viens no tiem, kurš piedzīvoja izlases atgriešanos 2000. gadā, kad izlase gan neizcīnīja medaļas, bet pirmo reizi vēsturē uzvarēja Krievijas komandu. Arī toreiz šī sagaidīšana bijusi grandioza un pierādīja, ka tas ir nepieciešams, lai vienotu tautu.

Ābols sarunā uzsvēra, ka šobrīd Latvijā valda laimes sajūta un būtu ļoti svarīgi to saglabāt, nu gluži kā "Labvēlīgā Tipa" dziesmā, kur ir vārdi "Lai laime nepāriet".

Atceroties čempionāta spēles, Ābols norādīja, ka tas lūzuma punkts pēc neveiksmīgā turnīra sākuma bijusi uzvara pagarinājumā pār Čehijas izlasi. Un pēc tam ar katru uzvaru līdzjutēju arēnā kļuva vairāk, atbalsts lielāks, un puiši to juta. Pēc tam, kad izlase devusies uz Tamperi, bijušas bažas, kā būs spēlēt pie tukšām tribīnēm. Bet tribīnes bija pilnas, un visi atbalstīja Latviju!

Ābols norādīja, ka tās receptes, kā atkārtot panākumus, nav.

Ābols cer, ka tuvākajā nākotnē pieaugs jauno hokejistu skaits, tomēr, ņemot vērā, cik dārgi ir treniņi, ledus un ekipējums, viņš vēlētos daudz lielāku pašvaldību iesaistīšanos finansēšanā, lai viss slogs nebūtu tikai uz vecāku pleciem. Pats treneris ir trīs bērnu tēvs un nu jau arī vectētiņš.

Intervijas noslēgumā Ābols pauda: "Paldies visai Latvijai, ka atbalstījāt!"

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
A grupa Punkti
ASV
ASV
20
Zviedrija
Zviedrija
18
Somija
Somija
16
Vācija
Vācija
12
Dānija
Dānija
8
Francija
Francija
4
Austrija
Austrija
3
Ungārija
Ungārija
3
B grupa Punkti
Šveice
Šveice
19
Kanāda
Kanāda
15
Latvija
Latvija
13
Čehija
Čehija
13
Slovākija
Slovākija
11
Kazahstāna
Kazahstāna
7
Norvēģija
Norvēģija
6
Slovēnija
Slovēnija
0

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti