Pasaules hokeja čempionāta spēle Francija - Vācija 3:6

Hokejs

Pasaules čempionāts hokejā. Somija-Šveice 3. perioda epizodes

Pasaules hokeja čempionāta spēles Francija - Vācija epizodes

Vācijas hokejisti trīsreiz atspēlējas, grupā finišē ar uzvaru pār frančiem. Galvenie notikumi

Vācijas hokeja izlase otrdien Ostravā pirmajās divās trešdaļās trīsreiz atspēlēja vienu vārtu deficītu un pēdējā cīņā pasaules čempionāta grupas kārtā ar 6:3 uzvarēja Franciju.

Abām komandām turpmākās gaitas bija skaidras jau pirms spēles – Vācijas hokejistus piektajā pasaules čempionātā pēc kārtas gaidīs dalība ceturtdaļfinālā, savukārt vietu elitē nosargājušie franči grupas kārtas noslēgumā dosies mājās. Vācijas izlasei uzvara gan vairo izredzes uz otro vietu grupā un nosacīti vājāku pretinieku ceturtdaļfinālā.

Francijas izlase atklāj rezultātu

Vairāk darba pirmajā trešdaļā bija Francijas vārtsargam Kentēnam Papijonam, bet viņa pārstāvētā komanda gan trāpīja vispirms par Vācijas vārtu stabiņu, gan izvirzījās vadībā. Francijas pretuzbrukumu rezultatīvi noslēdza Valentēns Klero.

Vācijas hokejisti panāk izlīdzinājumu

Vācieši gan pēdējā minūtē pirms pārtraukumam panāca izlīdzinājumu. Marks Mihaeliss pa gala līniju tika līdz vārtiem un pārspēja Papijonu.

Franči gūst savus otros vārtus

Francijas izlasei otrajā trešdaļā vadību atguva Antonijs Rešs, turklāt ar tik spēcīgu metienu no tuvas distances, ka ripa no vārtu iekšējās konstrukcijas ātri atlēca laukumā. Tiesnešiem vajadzēja noskatīties video, lai pārliecinātos, ka vārtu guvums tiešām bijis.

Vācijas izlase vēlreiz izlīdzina rezultātu

Otro reizi vāciešiem izlīdzinājumu panāca Lukass Kelble, tiekot pie ripas vārtu priekšā.

Trešo reizi vienu vārtu pārsvaru iegūst Francija

Savukārt Saša Treijs jau nākamajā uzbrukumā viens pret vienu apspēlēja vārtsargu Filipu Grubaueru un atguva vadību Francijai, panākot 3:2.

Vācieši trešo reizi panāk izlīdzinājumu

Vācieši šķietami vēlreiz rezultātu izlīdzināja, tomēr Francijas treneri vārtu guvumu apstrīdēja, un tiesneši pēc ilgas video pētīšanas bija ar viņiem vienisprātis, konstatējot aizmugures situāciju. Tomēr Vācijas izlase panāca savu, kad Papijons nenoturēja ripu vārtu priekšā, un Vojcehs Stahovjaks, saņēmis piespēli, nekļūdīgi meta.

Vācija pirmoreiz izvirzās vadībā

Tikai 21 sekundi vēlāk Maksimilians Kastners netraucēti vārtu priekšā pirmo reizi jau vadībā izvirzīja vāciešus. Līdz trešdaļas beigām Francijas izlase vēlreiz veiksmīgi apstrīdēja pretinieku vārtu guvumu, vāciešiem saglabājot minimālu 4:3 pārsvaru.

Vācija gūst piektos vārtus

Vadību ar piektajiem vārtiem Vācijai trešā perioda sākumā solo izrāvienā nostiprināja Stahovjaks.

Sestais vārtu guvums nostiprina Vācijas vadību

Savukārt vairākuma izspēlē vācieši drīz vien tika arī pie sesto vārtu guvuma, no tuvas distances izceļoties Lukasam Reihelam. Spēles beigu posmā laukumā netrūka asumu, bet rezultāts vairs nemainījās.

Dienas otrajā spēlē Ostravā laukumā dosies Latvijas un ASV izlases. Latvijai būs nepieciešama uzvara, lai saglabātu izredzes tikt ceturtdaļfinālā. Latvijas un ASV izlases gaidāmo spēli plkst. 16.30 sāks izvērtēt eksperti Latvijas Televīzijas Hokeja studijā, bet mača sākums paredzēts plkst. 17.20.

Savukārt B apakšgrupā pēdējā spēlē vēlajā vakara mačā laukumā dosies Zviedrijas un Slovākijas izlases. Ja Latvijai būs izdevies pamatlaikā pārspēt ASV, iekļūšanai ceturtdaļfinālā vēl būs jāsagaida zviedru uzvara pamatlaikā.

Otrā grupā Prāgā dienas pirmajā spēlē austrieši ar 2:4 piekāpās vietu elitē jau zaudējušajai Lielbritānijas izlasei un šķīrās no izredzēm uz ceturtdaļfinālu. ​​​​

Spēles Austrija - Lielbritānija epizodes

Dienas otrajā spēlē pirmās vietas ieguvējus A apakšgrupā noteiks Kanādas un Čehijas spēlē. Savukārt dienas noslēgumā somi tiksies ar Šveices izlasi, bet Austrijas zaudējums jau garantē ziemeļniekiem vietu ceturtdaļfinālā.