Bļugera sezonas debijā «Canucks» tiek pie uzvaras NHL spēlē; Merzļikins atgriežas vārtos

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā debitēja Vankūveras "Canucks", kas izcīnīja sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs.

"Canucks" izbraukumā ar rezultātu 5:2 pārspēja Monreālas "Canadiens".

Bļugers, aizvadot savu pirmo maču šosezon, uz ledus pavadīja 14 minūtes, uzvarēja divos no pieciem iemetieniem un noslēdza maču ar neitrālu lietderības koeficientu.

Monreālas "Canadiens" - Vankūveras "Canucks" spēles epizodes

Otrajā periodā "Canucks" labā vārtus guva Konors Gārlends, Iļja Mihejevs un Dakota Džošua. Trešās trešdaļas ievadā "Canadiens" vairākumu realizēja Maiks Matesons, taču pusotru minūti līdz pamatlaika beigām Broks Besers raidīja ripu tukšos mājinieku vārtos, atgūstot trīs vārtu pārsvaru.

Mača pēdējā minūtē "Canadiens" labā vārtus vēl guva Ārbers Džekajs un samazināja laukuma saimnieku deficītu līdz diviem precīziem metieniem, bet Filips di Džuzepe 18 sekundes līdz spēles beigām panāca 5:2, raidot ripu tukšos mājinieku vārtos.

"Canucks" vārtus sargāja Keisijs Desmits, kurš tika galā ar 30 metieniem, kamēr otrā laukuma galā Džeiks Alens atvairīja 32 metienus.

NHL hokejists Teodors Bļugers atgriežas laukumā
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Bļugeram nācās izlaist sezonas ievadu pēc tam, kad viņš, bloķējot metienu, guva savainojumu 6. oktobra pārbaudes spēlē, kurā "Canucks" mājās ar 3:1 apspēlēja Kalgari "Flames", Latvijas uzbrucējam gūstot uzvaras vārtus. Divas dienas vēlāk Bļugers drīz pēc treniņa sākuma laukumu pameta.

Vankūveras komanda ar 23 punktiem 15 mačos Rietumu konferencē atrodas otrajā pozīcijā un nākamo spēli aizvadīs trešdien, savā laukumā tiekoties ar Ņujorkas "Islanders".

Latvijas vārtsargs Elvis Merzļikins svētdien NHL mačā atvairīja 37 metienus, taču tas neglāba viņa pārstāvēto Kolumbusas "Blue Jackets" no zaudējuma pēcspēles metienu sērijā.

"Blue Jackets" viesos ar rezultātu 3:4 piekāpās Ņujorkas "Rangers", zaudējot piektajā mačā pēc kārtas.

Merzļikins, kurš divas iepriekšējās Kolumbusas komandas spēles pavadīja uz rezervistu soliņa, tika atzīts par mača trešo zvaigzni.

Ņujorkas "Rangers" - Koumbusas "Blue Jackets"

"Blue Jackets" izvirzījās vadībā pirmās trešdaļas izskaņā, kad mājinieku vārtos ripu raidīja Džastins Denforts, taču mazāk nekā divas minūtes līdz pārtraukumam Kriss Kreiders izlīdzināja rezultātu.

Otrās trešdaļas vidū "Rangers" vienu vārtu pārsvaru panāca Aleksiss Lafrenjē. "Blue Jackets" nepilnu divu minūšu laikā atbildēja ar diviem vārtiem, precīziem esot Edamam Fantili un Šonam Kuralijam, un pārņēma vadību.

Ņujorkas vienība izrāva neizšķirtu tikai 11 sekundes līdz pamatlaika beigām, kad otro reizi Merzļikinu pārspēja Lafrenjē.

Papildlaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, pēcspēles metienu sērijā Latvijas vārtsargs atvairīja Artjoma Panarina un Mika Zibanejada metienus, taču Lafrenjē raidīja ripu Merzļikina sargātajos vārtos un nokārtoja Ņujorkas komandai trešo panākumu pēc kārtas.

Pēcspēles metienu sērijā visus trīs "Blue Jackets" hokejistu metienus atvairīja Džonatans Kviks, kurš visā mačā kopā tika galā ar 25 ripām, kas tika mestas pa viņa sargātajiem vārtiem, un tika atzīts par spēles otro zvaigzni.

"Blue Jackets" ar 12 punktiem 15 mačos Austrumu konferencē ieņem pēdējo vietu 16 komandu konkurencē. Kolumbusas komanda nākamo maču aizadīs otrdien, kad savā laukumā uzņems Pitsburgas "Penguins".

Latvijas aizsargam Uvim Balinskim svētdien NHL spēlē netika ieskaitīts vārtu guvums, taču tas netraucēja viņa pārstāvētajai Floridas "Panthers" komandai izcīnīt uzvaru.

"Panthers" savā laukumā ar rezultātu 4:3 pārspēja Čikāgas "Blackhawks".

Floridas "Panthers" - Čikāgas "Blackhawks" spēles epiozdes

Balinskis, kurš iepriekšējā mačā guva savus pirmos vārtus NHL, svētdien uz ledus bija 14 minūtes un 49 sekundes, vienreiz meta pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, bloķēja vienu metienu, zaudēja vienu ripu un tika pie neitrāla lietderības koeficienta.

Mājiniekiem pirmo vārtu gūšanai vajadzēja vien 39 sekundes. Pēc plašas saspēles, asistējot Evanam Rodrigesam un Semam Reinhārtam, no tuvas distances precīzs bija Olivers Ēkmans-Larsons. Pēc nepilnām septiņām minūtēm ripa pēc atsišanās pret laukuma apmali nonāca vārtu priekšā pie Džeisona Dikinsona, kurš panāca 1:1.

"Panthers" vadībā atgriezās 12.minūtē, kad vairākumā pēc Metjū Tkečaka metiena no distances ripas lidojuma virzienu mainīja Reinhārts. Tuvojoties pirmā perioda beigām, Balinskis ar metienu no zilās līnijas ieraidīja ripu vārtos, taču viņa komandas biedrs traucēja pretinieku vārtsargu un vārtu guvums netika skaitīts.

55 sekundes pirms došanās pārtraukumā "Blackhawks" vēlreiz izlīdzināja rezultātu pēc tam, kad šī gada drafta pirmais numurs Konors Bedārds pie pretinieku vārtiem atbruņoja Kevinu Stenlundu un raidīja ripu tīklā.

Laukuma saimniekiem vadību atjaunoja Reinhārts otrā perioda astotajā minūtē, kad pēc viņa metiena ar nūjas lāpstiņas neērto pusi ripa no pretinieku vārtsarga Arvida Sederblūma ieslīdēja vārtos. Tiesa, 78 sekundes vēlāk Bedārds pēc gara reida no laukuma viduslīnijas atjaunoja līdzsvaru uz rezultāta tablo.

Ceturto reizi "Panthers" vadību ieguva trešā perioda trešajā minūtē, kad vairākumā pirmais pie atlēkušās ripas bija Kārters Verhēge.

Sergejs Bobrovskis uzvarētāju vārtos atvairīja 24 no 27 metieniem, bet Sederblūms tika galā ar 27 no 31 raidījuma.

Ar četriem punktiem maču noslēdza Reinhārts, kurš piedalījās mājinieku visos vārtu guvumos.

Ēkmana-Larsona 39. sekundē gūtie vārti ir piektie ātrāki starp visiem "Panthers" aizsargiem. Rekordists ar 14. sekundē gūtiem vārtiem ir Roberts Švehla, bet no pārējiem četriem viens ir Sandis Ozoliņš, kurš 2002. gada 25. janvāra mačā "Panthers" kreklā vārtus guva 25. sekundē.

"Panthers" ar 19 punktiem 14 spēlēs ieņem trešo vietu Austrumu konferencē, bet "Blackhawks" ar desmit punktiem 13 cīņās ir 12. pozīcijā Rietumos. Balinska pārstāvētā vienība nākamo spēli aizvadīs otrdien, viesojoties pie līgas vājākās komandas Sanhosē "Sharks".