ASV USA
Lielbritānija
Lielbritānija GBR
Kanāda CAN

Svarīgs solis cīņā par ceturtdaļfinālu. Latvijas hokejisti pret slovākiem lūkos gūt pirmo uzvaru

Ar klupienu pasaules čempionātu sākusi Latvijas hokeja izlase sestdien pasaules čempionātā var vērst situāciju par labu, nākamajā mačā Rīgā tiekoties ar Slovākijas valstsvienību, kas turnīra grupas kārtā arī startēja neveiksmīgi.

Latvijas un Slovākijas cīņa sāksies plkst. 20.20. bet jau no plkst. 19.30 aktualitātēm par spēli varēs sekot Hokeja studijā tiešraidē LTV7, LSM.lv un REplay.lv.

Latvijas hokeja izlasi gaida spēle pret Slovākiju
00:00 / 05:03
Lejuplādēt

Latvijas hokejisti var rēķināties ar savu sienu atbalstu, taču Rīgā ir ieradušies arī ļoti daudz Slovākijas izlases fanu. Kā latviešiem, tā slovākiem savstarpējs duelis ir īpaši svarīgs cīņā par ceturtdaļfinālu, lai gan abām vienībām grupas turnīrs ilgs vēl vairāk nekā nedēļu.

Dažādu apsvērumu dēļ slovākiem sastāvā nav visu spēcīgāko, tostarp izlasei ir atteicis Nacionālās hokeja līgas (NHL) pērnā gada drafta pirmais numurs Jurajs Slafkovskis.

Izvēli slovākiem samazināja arī konsekventa atteikšanās no hokejistiem, kuri klubu līmenī spēlē Kontinentālajā hokeja līgā (KHL).

Ierindā nav spēcīgais aizsargs Martins Gernāts, kura palikšana ārpus sastāva oficiāli attaisnota ar savainojumu, bet, pēc Čehijas mediju informācijas, patiesais iemesls ir viņa sarunas par līgumu ar KHL klubu.

Meistarīgu spēlētāju Slovākijas izlasē tomēr netrūkst - sastāvā ir uzbrucējs Rihards Pāniks, kurš aizvadījis 10 sezonas NHL, savukārt kapteinis Mareks Hrivīks 2021. gadā tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju Zviedrijas spēcīgākajā līgā.

Iespējams, ne tā stiprākā slovākiem ir vārtsargu līnija.

Pasaules čempionātos Latvijas un Slovākijas izlases nav tikušās kopš 2017. gada, kad savu pārākumu pierādīja latvieši (3:1). Tiesa, pērn Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs uzvaru savstarpējā duelī svinēja Slovākijas hokejisti (5:2), lielas raizes Latvijas izlasei sagādājot Slafkovskim. Slovāki ir augstāk arī Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) rangā, ieņemot 8.vietu, turpretim Latvijas valstsvienība ir uzreiz aiz TOP10.

Mājinieku valstsvienība piektdien pirmajā spēlē pasaules čempionātā skatītāju piepildītajā "Arēnā Rīga" nespēja iepriecināt savus līdzjutējus ar vārtu guvumu un cieta neveiksmi 0:6 pret Kanādas izlasi. Savukārt slovāki spraigā mačā atzina Čehijas izlases pārākumu

Latvijas izlase nākamnedēļ spēlēs pret Čehiju, Norvēģiju, Slovēniju un Kazahstānu, bet grupas kārtas noslēgumā vēl tiksies ar Šveici. Grupas četras spēcīgākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā.

Dienas pirmajā spēlē "Arēnā Rīga" sestdien spēkiem mērosies Šveices un Slovēnijas izlases, bet pēcpusdienā laukumā dosies Norvēģijas un Kazahstānas valstsvienības. Savukārt otrā grupā Tamperē spēlēs Francija-Austrija, Ungārija-Dānija un Vācija-Somija.

Pasaules čempionāts risinās Rīgā un Somijas pilsētā Tamperē, kur finālā 28. maijā kļūs zināmi medaļu ieguvēji.