Velsas izlase pirmdien Tulūzā jau līdz pirmā puslaika vidum panāca divu vārtu pārsvaru un spēli pret Krieviju noslēdza ar uzvaru 3:0, nodrošinot dalību Eiropas futbola čempionāta astotdaļfinālā. Krievijas izlasei tikai uzvara būtu saglabājusi cerības uz vietu izslēgšanas turnīrā, taču daudzās rupjās kļūdas aizsardzībā jau krietni pirms beigu svilpes ļāva gavilēt kontinenta finālturnīrā debitējošās Velsas faniem.

Ārons Remzijs un Neils Teilors Velsu izvirzīja vadībā ar 2:0, bet otrā puslaika vidū izcēlās Velsas izlases līderis Garets Beils, kuram jau ierasti bija liela loma komandas uzbrukumā.

Velsas izlase ar sešiem punktiem nodrošināja pirmo vietu B grupā, bet no otrās pozīcijas astotdaļfinālā iekļuva Anglija, kas grupas spēles pirmdien pabeidza ar neizšķirtu 0:0 pret Slovākiju. Savukārt slovāki uz vietu izslēgšanas spēlēs vēl var cerēt kā 3.vietas ieguvēji, turpretim Krievijai turnīrs ir beidzies.

Krievijas valstsvienība 11.minūtē kļūdījās mākslīgās aizmugures veidošanā, kas ļāva vienam pret vārtiem izrauties Āronam Remzijam un viegli raidīt bumbu tīklā.

Vēlreiz Krievijas aizsardzība pajuka ātrā Velsas uzbrukumā 20.minūtē, kad Neils Teilors nonāca vienatnē pret vārtsargu Igoru Akinfejevu un ar atkārtotu sitienu divkāršoja Velsas pārsvaru.

Beils sava talanta spožumu apliecināja 67.minūtē, soda laukumā pēc īsas pauzes pārspējot Akinfejevu.

Krievijas izlase atguvās pirmā puslaika vidū, tomēr abas komandas vairāk centās radīt savas iespējas, nevis gādāja par dzelžainu aizsardzību.

Pēc Dmitrija Kombarova stūra sitiena viegli pie bumbas tika Velsas vārtsargs Veins Henesijs.

Bīstams uzbrukums krieviem izdevās 27.minūtē - uz vārtiem rāvās Artjoms Dzjuba, un tikai Henesija savlaicīga došanās pretim vārtsargam palīdzēja ar roku atvairīt sitienu.

Teicamu iespēju trešo vārtu gūšanai 30.minūtē pēc gara izrāviena Velsai izkārtoja Garets Beils, tomēr Sems Voukss trāpīja vārtsargam kājās.

Krievijas izlasei 50.minūtē izdevās nobloķēt Krisa Gantera bīstamu piespēli gar vārtiem.

Velsieši nekautrējās sist arī no tālas distances.

Jau kompensācijas laikā Krievijas izlase palaida garām iespēju gūt vismaz prestiža vārtus - Dzjuba no soda laukuma sita pāri mērķim.

Vienlaicīgi otrā B grupas pēdējās kārtas spēlē Senetjēnā tikās Anglijas un Slovākijas izlases, kuru cīņa beidzās bez vārtu guvuma.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.