Mājinieki Francijas futbolisti piektdien Sendenī ar 2:1 uzvarēja Rumāniju pirmajā spēlē Eiropas čempionāta finālturnīrā. Uzvaras vārtus francūžiem 89.minūtē ar tālu sitienu vārtu augšējā stūrī guva Dimitri Pajē, taču rumāņi izrādīja favorītiem pilnvērtīgu pretestību un bija tuvu panākumam.

Tuvojoties mača izskaņai, Pajē izdevās netverams sitiens vārtu tālajā augšējā stūrī.

Mājinieki rezultātu atklāja otrajā puslaikā, kad Olivjē Žirū cīņā ar vārtsargu Ciprianu Tatarušanu 57.minūtē precīzi sita ar galvu.

Žirū cīņā par gaisa bumbu izrādījās veiksmīgāks par rumāņu vārtsargu un atklāja rezultātu.

Rumānija izlīdzinājumu 1:1 panāca 65.minūtē - Bogdans Stanku realizēja 11 metru soda sitienu.
Francijas izlasē pārkāpumu soda laukumā pieļāva Patriss Evra, nogāžot soda laukumā Nikolae Stančiu, par ko tiesnesis piešķīra 11 metru soda sitienu.

Spēles sākums francūžiem neizdevās kā cerēts, un jau 4.minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Rumānijas izlasei.  Tomēr Bogdans Stanku no tuvas distances uzsita virsū vārtsargam Igo Lorisam.

Lai gan rumāņi pārsteidza ar gatavību izrādīt līdzvērtīgu pretestību mača favorītiem, arī Francija nepalika bez vārtu gūšanas iespējām. Izcelties varēja Antuāns Grizmans, kurš 14. minūtē ātrā uzbrukumā tika pie bumbas un jau no neērtas pozīcijas trāpīja pa vārtu stabu.

Rumānijas izlasē 25.minūtē tikai aizsarga Dragoša Grigores izklupiens novērsa bīstamu situāciju.

Savukārt 36.minūtē pēc Grizmana sitiena bumba lidoja gar vārtu stabu.

Otra A grupas spēle notiks sestdien, kad Lensā tiksies Albānija un Šveice. Pirmās divas spēles sestdien notiks arī B grupā, kur velsieši Bordo tiksies ar Slovākiju, bet Marseļā laukumā dosies Anglijas un Krievijas izlases.

Pirmoreiz Eiropas čempionāta finālturnīrā spēlē 24 valstsvienības, kas sākotnēji sadalītas sešās grupās. Izslēgšanas spēlēs iekļūs katras grupas divas labākās komandas un četras labākās trešās vietas ieguvējas. Eiropas čempioni kļūs zināmi 10.jūlijā.

*Raidīšanas tiesību ierobežojumu dēļ video redzami Latvijas teritorijā.