Alma Vītola Džungļu maratona uzvarētāja

Jānis Baumanis: Rīgas posmā būs milzīgs spiediens

Fk Liepāja čempionu svinības un Dobrecovs Sporta Studijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

Latvijas čempionu laurus pirmoreiz kluba vēsturē pirmdien nodrošināja FK "Liepāja" futbolisti, kas viesos Rīgā ar 4:0 uzvarēja "Metta/LU" un kļuva konkurentiem neaizsniedzami, liecina rīkotāju informācija. Rezultatīvi uzvarētājiem bija Dāvis Ikaunieks, Dmitrijs Hmizs un Kristaps Grebis, bet vienu vārtu guvumu laukuma saimnieki sagādāja sev paši.

(papildināts ar video un trenera Viktora Dobrecova teikto)
Liepājniekiem līdz sezonas noslēgumam vēl atlicis aizvadīt divas spēles, taču ar iekrātajiem punktiem komandai pietiek, lai vairs nesatrauktos par pēdējiem atlikušajiem sekotājiem "Skonto". Zelta medaļas liepājniekiem paver arī ceļu uz dalību Čempionu līgas nākamās sezonas kvalifikācijā.

Pirmā puslaika vidū Ikaunieks izvirzīja liepājniekus vadībā, bet pēc pārtraukuma Hmizs realizēja 11 metru soda sitienu un Grebis 60. minūtē panāca 3:0, spēlē pret turnīra pastarīšiem kliedējot pēdējās šaubas par FK "Liepāja" labvēlīgu iznākumu. Pēc "Metta/LU" vārtsarga Dāvja Oša rupjas kļūdas spēles beigu daļā rezultāts vēl pieauga.

Bīstamas situācijas pirmajā puslaikā FK "Liepāja" radīja jau pirmajās minūtēs, tostarp pēc Ikaunieka sitiena mājinieki bumbu "noslaucīja" jau no vārtu līnijas. Puslaika vidū vairāki bīstami uzbrukumi izdevās "Metta/LU", taču rezultātu 25.minūtē atklāja Liepājas klubs, kad Ikaunieks pie tuvā vārtu staba pēc centrējuma ievirzīja bumbu tīklā.

Pārsvaru viesi nostiprināja uzreiz pēc pārtraukuma, kad uz "Metta/LU" vārtiem 11 metru soda sitienu piešķīra pēc Ismaela Guiti trāpījuma ar kāju pa galvu Vladimiram Kamešam. Trīs vārtu vadību Liepājas komandai Grebis nodrošināja, sitot ar galvu no vārtu priekšas. Savukārt 87.minūtē Ošs nesavaldīja viņam atspēlētu bumbu un ļāva tai pārripot pāri līnijai.

Galvenā trenera Viktora Dobrecova vadītās FK "Liepāja" rēķinā ir 49 punkti, bet "Skonto" trīs spēles pirms sezonas beigām ir 39 punkti. Sezonā atlikušajās spēlēs "Skonto", pērnās sezonas čempioni FK "Ventspils" un FK "Jelgava" vēl noskaidros pārējo godalgoto vietu sadalījumu. Svarīga spēle, ko varēs redzēt LTV7, būs svētdien Rīgā, kur "Skonto" tiksies ar FK "Ventspils".

Dobrecovs pēc komandas triumfa Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" uzteica Liepājas kluba prezidentu Māri Verpakovski par cīņasspējīga kolektīva izveidošanu. Lai kļūtu par čempioniem, ir vajadzīgi vairāki cilvēki, kas tic un grib sasniegt izvirzīto mērķi, uzsvēra treneris. Ja komandā vis būs kā brāļi un darbosies kā viens mehānisms, tad var sagaidīt tādus prieka mirkļus, sacīja Dobrecovs.

Ar uzvaru pār "Metta/LU" futbolistiem (2:1) FK "Liepāja" 2014.gada martā arī debitēja Latvijas virslīgā. Finanšu problēmu dēļ darbību pārtraukušo "Liepājas metalurgu" futbolā aizstājusī FK "Liepāja" pirmajā sezonā virslīgā ieguva 4.vietu.