«Ventspils» futbolisti graujoši uzvar Eiropas līgas startā, «Liepāja» un «Riga» zaudē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 11 mēnešiem.

Adelekes Akinjemi četri gūti vārti ceturtdien veicināja FK "Ventspils" futbolistiem pārliecinošu uzvaru 5:0 pār Albānijas klubu Ģirokastras "Luftetari" pirmajā spēlē Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Citiem Latvijas klubiem turnīrā tik labi neveicās - FK "Liepāja" mājās ar 0:3 zaudēja Gēteborgas "Hacken", bet "Riga" FC viesos Bulgārijā ar 0:1 atzina Sofijas CSKA pārākumu.

(papildināts ar "Riga" FC zaudējumu)
Ventspilī jau pirmā puslaika vidū Akinjemi trīs iesisti vārti nodrošināja mājiniekiem 3:0 vadību. Akinjemi 8.minūtē realizēja 11 metru soda sitienu, četras minūtes vēlāk ar sitienu vārtu stūrī noslēdza ātru uzbrukumu, bet 24.minūtē precīzi sita ar galvu pēc centrējuma. Vēl viens Aijeguna Tosina realizēts 11 metru soda sitiens 37.minūtē mājinieku pārsvaru pieaudzēja līdz četriem vārtiem, savukārt Akinjemi pretuzbrukumā pirmā puslaika izskaņā panāca 5:0. Otrajā puslaikā gandrīz nepārtraukti uzbruka viesi un ventspilniekiem divreiz izdevās izsist bumbu no tukšu vārtu priekšas.

Akinjemi pēc uzvaras intervijā Latvijas Televīzijā sacīja, ka tikai izpildījis trenera norādījumus, un iesisti četri vārti viņam pašam ir pārsteigums.

Savukārt FK "Liepāja" spēlē pret Zviedrijas klubu Gēteborgas "Hacken" neveiksmīgs izvērtās otrais puslaiks, ko komandas sāka ar bezvārtu neizšķirtu. Rezultātu 74.minūtē atklāja Daleho Irandusts, bet nākamajās astoņās minūtēs Paulinju un Mervans Celiks panāca viesiem 3:0.

Eirokausu debitante "Riga" FC izbraukumā Bulgārijā pret vietējiem vicečempioniem vienīgos vārtus ielaida 49.minūtē, kad mājiniekiem rezultatīvs bija pussargs Tjagu Rodrigešs.

Atbildes spēles pāros notiks pēc nedēļas. Nākamajā kārtā iekļūs komandas, kas būs pārākas divu spēļu summā.