«Riga FC» pašā spēles izskaņā piekāpjas Skotijas čempionei «Celtic». Spilgtākās epizodes

Ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas spēlē "Skonto" stadionā tikai 90. minūtē Latvijas čempionvienība "Riga FC" ielaida vārtus un ar rezultātu 0:1 piekāpās varenajai Glāzgovas "Celtic" vienībai.

Pirms spēles Latvijas valstsvienības galvenais treneris Dainis Kazakevičs norādīja, ka “Celtic” nenoliedzami ir viens no titulētākajiem un populārākajiem klubiem Skotijā un viena no lielākajām komandām, kas pēdējo gadu desmitā ir bijusi kāda no Latvijas klubu pretiniecēm. Viņš pauda cerību, ka rīdzinieki var izrādīt cienījamu pretestību, ņemot vērā, ka spēle notiek savā stadionā, lai arī bez skatītājiem. Tomēr skaidrs, ka šīs spēles favorīti ir viesi.

Dainis Kazakevičs komentē "Riga FC" izredzes pirms mača sākuma

Spēle prasīs daudz spēka ne tikai pret auguma pārsvaru, bet arī meistarīgiem spēlētājiem pretinieku komandā, pauda Kazakevičs, gan piebilstot, ka "Riga FC" nav spēļu prakses ar šāda līmeņa komandu. Šajā spēlē gan "Riga FC" būs jāiztiek bez Kongo leģionāra Kules Mbombo, kuru "Celtic" galvenais treneris Nīls Lenons iepriekš minēja kā galveno, no kura "Celtic" būs jāuzmanās.

Pirmajā puslaikā abas komandas rādīja aktīvu spēli, bumbu vairāk kontrolējot "Celtic" komandai. Vairākas bīstamas epizodes radās viesu izpildījumā, taču gan "Riga FC" vārtsargs Roberts Ozols, gan arī rīdzinieku aizsardzība bija uzdevuma augstumos, un pārtraukumā komandas devās, neatklājot spēles rezultātu.

Roberts Ozols glābj komandu no vārtu zaudējuma

Rīdzinieku aizsardzība "dzēš ugunsgrēku" pie vārtiem

Pēc pirmā puslaika Kazakevičs norādīja, ka šobrīd galvenā trenera grožus pārņēmušā Mihaila Koņeva plāns strādā – komanda izskatās ļoti organizēta, labi strādā aizsardzībā, un varot redzēt, ka “Riga FC” ir par uzvaru šajā spēlē. Galvenais otrajā puslaikā ir saglabāt organizētību, nepiespiesties pie saviem vārtiem.

Dainis Kazakevičs komentē spēles gaitu pirmajā puslaikā

Kazakevičs uzslavēja Ozola nervu sistēmu, norādot to kā viņa fenomena pazīmi. Labs vārtsargs un kvalitatīvs uzbrucējs, kurš var gūt vārtus, varot sarūgtināt “Celtic”.

Otrajā puslaikā turpinājās ātra spēle abu komandu izpildījumā, un vairākās epizodēs "Riga FC" glāba Ozols un darbība aizsardzībā. Uz pamatlaika beigām spēle kļuva aizvien nervozāka.

Ozols lieliski darbojas vārtos

Atkal bīstama situācija pie "Riga FC" vārtiem

"Riga FC" apdraud "Celtic" vārtus

Spēles 90. minūtē beidzot "Celtic" pierādīja savu favorītu statusu, Mohameds Eljunusi guva vārtus situācijā, kurā "Riga FC" vārtu vīrs nebija glābējs.

"Celtic" pierāda savu favorīta statusu un gūst vārtus

“Riga FC” kapteinis Stefans Paničs norādīja, ka spēle bijusi ļoti laba un viņš ir lepns par savu komandu, taču piedzīvots zaudējums. Viņš arī norādīja, ka komandai nav paveicies – Čempionu līgā saņemt pretim Telavivas “Maccabi”, bet Eiropas līgas trešajā kārtā varenais “Celtic”.

“Varam būt vīlušies par rezultātu, ne par spēles kvalitāti,” pēc spēles norādīja Latvijas valstsvienības galvenais treneris, norādot, ka “Riga FC” pierādīja, ka nav nekādi peramie zēni.

Pēcspēles komentāri

Kazakevičs arī norādīja, ka "Riga FC" jāturpina iesāktais ceļš, un gan jau nākamgad Rīgā būs iespēja redzēt, kā komanda pārvar kvalifikācijas kārtu.

“Riga FC” ir šobrīdējā Latvijas čempionvienība, kura Čempionu līgas kvalifikācijas turnīra pirmajā kārtā piekāpās Telavivas “Maccabi” ar 0:2. Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā “Riga FC” uzņēma Sanmarino “Tre Fiori” vienību, kurā ar 1:0 guva uzvaru. Zīmīgi, ka šo spēli pārtrauca dabas stihija un plīstošie prožektori, tādēļ spēles turpinājums notika nākamās dienas rītā no brīža, kurā tika pārtraukta spēle.

“Celtic” 51 reizi kļuvusi par Skotijas čempioni, tā regulāri spēlē UEFA Čempionu līgas vai Eiropas līgas grupu turnīros. “Celtic” čempionu līgas otrajā kvalifikācijas kārtā piedzīvoja neveiksmi pret ungāru “Ferencvaros” ar 1:2.