Latvijas futbolisti lietusgāzēs Melnkalnē cīnās neizšķirti pārbaudes spēlē

Latvijas valstsvienība trešdien Podgoricā pamatīgā lietū cīnījās neizšķirti 1:1 ar mājinieci Melnkalnes izlasi pārbaudes spēlē, kurā abu komandu treneri deva iespēju sevi parādīt daudziem futbolistiem, kas sastāvā pagaidām nav galvenajās lomās. Latvijas izlase gatavojas drīzām spēlēm Nāciju līgā.

Vārtus Latvijai pirmā puslaika vidū guva aizsargs Igors Tarasovs, savukārt mača kompensācijas laikā Igors Ivanovičs panāca laukuma saimniekiem izlīdzinājumu, liecina organizatoru informācija.

Pie Latvijas vārtos debitējušā Roberta Ozola cietokšņa bīstama situācija izveidojās 11.minūtē, kad laukuma saimnieku pussargs Vladans Adžičs cīņā ar Tarasovu sita mazliet garām mērķim. Vairāki labi uzbrukuma aizmetņi bija arī Latvijas futbolistiem, tomēr radīt nopietnas briesmas melnkalniešu vārtiem sākotnēji neizdevās, turklāt pašķīdušajā un izdangātajā laukumā jo sarežģītāka kļuva bumbas kontrole.

Savu iespēju Latvija izmantoja standartsituācijas izspēlē - 26.minūtē pēc Kriša Kārkliņa stūra sitiena Tarasovs ar galvu raidīja bumbu vārtos. Vēlreiz Melnkalnes vārti bija briesmās pēc Kārkliņa stūra sitiena 36.minūtē, tomēr ar veiksmes palīdzību laukuma saimnieki izspruka no otro vārtu zaudējuma. Līdz puslaika beigām vēl vairākkārt Melnkalnes vārti bija briesmās, tostarp pēc Kārkliņa sitiena, ko atvairīja vārtsargs Danijels Petkovičs.

Arī pēc pārtraukuma Latvijai bija iespēja pārsvaru divkāršot, tomēr Vladislavs Gutkovskis labā situācijā soda laukumā līdz sitienam nenonāca. Pēdējās pārdesmit minūtēs Melnkalnes izlase centās radīt spiedienu pie Latvijas vārtiem un visbeidzot panāca savu. Kompensācijas laika pirmajā minūtē Ivanovičs izmantoja apjukumu soda laukumā un pēc īsa reida raidīja bumbu vārtu tālajā stūrī.

Melnkalne pietaupīja valstsvienības līderus - jau sākumsastāvā mājiniekiem vairāk nekā puse spēlētāju bija no pašmāju klubiem. Melnkalne tāpat kā Latvijas izlase gatavojas drīzām Nāciju līgas spēlēm, tiesa, Balkānu valsts šajā Eiropas futbola federāciju savienības (UEFA) turnīrā spēlē pakāpi augstākā līmenī.

Starptautiskās futbola federācijas (FIFA) rangā Melnkalne ieņem 63. pozīciju, turpretim Latvija ierindota 137.vietā.

Pārbaudes spēle Melnkalnē Latvijas izlasei bija ieplānota jau 26.martā, taču pandēmijas dēļ to pārcēla. Pandēmijas dēļ spēle risinājās bez skatītājiem tribīnēs.

Galvenā trenera Daiņa Kazakeviča vadītā komanda sestdien izbraukumā Nāciju līgas spēlē dosies laukumā pret D grupas līdervienību Fēru salām. Savukārt 13. oktobrī Rīgā paredzēta jau nākamā spēle pret Maltu. Melnkalnei tajās pašās dienās C grupā jāspēlē pret Azerbaidžānu un Luksemburgu.

Kazakevičs iepriekš sacīja, ka pret Melnkalni vietu sastāvā varētu dot spēlētājiem, kam nepieciešama iespēja sevi apliecināt.