Eiropas līgas kvalifikācijā FK «Jelgava» izstājas ar zaudējumu Izraēlā

Latvijas kausa īpašnieki FK "Jelgava" ceturtdien Izraēlā ar 0:3 zaudēja Jeruzalemes "Beitar" futbolistiem Eiropas līgas kvalifikācijas atbildes spēlē un dalību kontinenta otrajā prestižākajā klubu turnīrā noslēdza priekšsacīkšu trešajā kārtā, liecina organizatoru informācija. Divu spēļu summā jelgavnieki piekāpās ar 1:4.

Otrā puslaika sākumā Jelgavas komandai jau bija trīs vārtu deficīts un viesi uz panākumu divu maču summā praktiski vairs nepretendēja.

Neveiksmīgs Latvijas klubam izvērtās jau spēles sākums, un pirmā puslaika vidū laukuma saimnieki panāca divu vārtu pārsvaru. Gints Freimanis 15.minūtē nogāza Eteju Šehteru un tiesneša piešķirto 11 metru soda sitienu realizēja Omers Atzili. Savukārt 29.minūtē Šehters pats saņēma bumbu soda laukumā un no tuvas distances mājinieku pārsvaru divkāršoja.

Pēdējās FK "Jelgava" cerības jau otrā puslaika sākumā izgaisināja Marsels Heisters, kurš brīvi ar bumbu tika gandrīz līdz soda laukuma vidum un trešo reizi pārspēja vārtsargu Kasparu Ikstenu, iepriecinot mājinieku kuplo atbalstītāju pulku.

Eiropas līgas kvalifikācijā pirmoreiz trešajā kārtā spēlējusī FK "Jelgava" gan centās tikt pie vārtu guvuma, tomēr "Beitar" visus draudus veiksmīgi likvidēja. Turklāt Izraēlas kluba futbolisti brīvi jutās pretinieku soda laukumā un bija tuvu arī ceturtajam vārtu guvumam.

Futbola atmosfēra stadionā bija lieliska - uz spēli patiešām pulcējās vairāk nekā 10 000 skaļu "Beitar" fanu. Pirms spēles bija plakāti par fanu klubu "La familia", kur pagājušajā nedēļā aizturēja 56 personas. Taču fani vēstīja, ka klubs ir paklupis, bet nav miris.

FK "Jelgava" tik pilnu un skaļu tribīņu priekšā vēl nekad nebija spēlējis. Jelgavas faniem atvēlēja absolūti slēgtu sektoru ar apsardzi. Tikšana tribīnēs bija ļoti lēna nopietnu drošības pārbaužu dēļ. Stadionā pulcējās vairāk nekā 70 Jelgavas kluba fanu, tostarp arī viens puisis, kurš pašlaik dzīvo Izraēlā.

Abu komandu pirmā spēle pirms nedēļas "Skonto" stadionā, Rīgā, beidzās neizšķirti 1:1. FK "Jelgava" pirmajās kvalifikācijas kārtās uzvarēja Islandes "Breidablik", kā arī par pāra favorīti uzskatīto Bratislavas "Slovan".