Latvijas futbola valstsvienība rezultatīvā pārbaudes spēlē zaudē Īrijai

Latvijas vīriešu futbola izlase trešdien Dublinā piedzīvoja zaudējumu pārbaudes mačā ar Īrijas valstsvienību. Latvija atzina mājinieku pārākumu ar 2:3.

Jau sestajā minūtē īri pretuzbrukumā izvirzījās vadībā. Pēc Meta Dohertija centrējuma no labās puses Kalams O'Dauda apsteidza Robertu Savaļnieku un no vārtsarga laukuma ar galvu raidīja bumbu Pāvela Šteinbora sargāto vārtu labajā stūrī – 1:0 Īrijas labā.

O'Daudam tas bija pirmais vārtu guvums 26 izlases spēlēs.

17. minūtē rezultāts pēc vēl viena centrējuma no labās puses kļuva 2:0. Šteinbors pēc centrējuma bumbu aizskāra, taču no vārtu līnijas bumbu atpakaļ atspēlēja Maikls Obafemi, un Evans Fērgusons no tuva attāluma raidīja bumbu vārtos.

Arī 18 gadus vecajam Fērgusonam tas bija pirmais vārtu guvums trijās spēlēs izlasē.

33. minūtē Vladislavs Sorokins kreisajā laukuma pusē pārķēra bumbu un piespēlēja to pa labi Robertam Uldriķim, kurš pārsteidza vārtsargu Kīvenu Keleheru ar lielisku tālsitienu, trāpot vārtu labajā augšējā stūrī un panākot 1:2.

Puslaika kompensācijas laika pirmajā minūtē Kelehers vēlreiz ieraudzīja bumbu savos vārtos pēc brīvsitiena izspēles, kad bumba ārpus soda laukuma nonāca pie Artūra Zjuzina, pēc kura sitiena ar vairākiem rikošetiem trāpīja vārtsargam un iespurdza vārtu labajā stūrī – 2:2.

Otro puslaiku Vladislava Gutkovska vietā Latvijai sāka Raimonds Krollis, bet Danielu Balodi nomainīja Mārcis Ošs. Vēlāk laukumā nāca arī Alvis Jaunzems, Renārs Varslavāns, Aleksejs Saveļjevs un Dāvis Ikaunieks.

Sešas maiņas veica arī īri, bet visumā korektajā spēlē dzelteno kartīti 69. minūtē nopelnīja Andrejs Cigaņiks.

65. minūtē mājinieki atkal izvirzījās vadībā, pretuzbrukumā pa vārtu kreiso stabu trāpot Mikijam Džonstonam, bet atlēkušo bumbu vārtos no tuva attāluma triecot Čidozijam Ogbenem.

Latvijas futbolisti 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas ciklu sāks, 28. martā Kārdifā spēkojoties ar Velsu. Eiropas čempionāta D grupā Latvijas futbolisti tiksies arī ar Horvātiju, Turciju un Armēniju.

Pirmo izsaukumu uz izlasi šajā "logā" izpelnījās pussargs Eduards Dašķevičs, kurš iepriekšējos gados slīpēja savas prasmes ārvalstu klubos, bet šoziem atgriezās Latvijā, kur pārstāv "Riga" krāsas.

Tāpat valstsvienības rindās atgriezušies pieredzējušais aizsargs Mārcis Ošs un vārtsargs Roberts Ozols.

Savainojuma dēļ šoreiz komandai nevar palīdzēt vārtsargs Rihards Matrevics, bet pieredzējušais Igors Tarasovs 34 gadu vecumā ir licis punktu karjerai izlasē ar 47 mačiem valstsvienībā.

Īrija FIFA rangā ieņem 48. vietu, bet Latvija atrodas 133. pozīcijā.

No piecām savstarpējām spēlēm visās iepriekšējās bija uzvarējusi Īrija, tika vienā latviešiem gūstot vārtus.

Pēdējo reizi abas valstsvienības tikās 2013. gada novembrī, pārbaudes mačā šajā pašā stadionā ar 3:0 uzvarot īriem. No šī sasaukuma toreiz Latvijas izlases sastāvā bija pussargs Artūrs Zjuzins, kurš gan laukumā nedevās.