Sporta veterāni: Mums sports ir goda lieta

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Senioru Eiropas čempionātā vieglatlētikā, kas marta otrajā pusē notika Spānijas pilsētā Sansebastianā, 33 valstu kopvērtējumā Latvija ierindojās 15. vietā. Individuālā vērtējumā Latvijas pārstāvji ieguva 21 medaļu - 6 zelta, 8 sudraba
un 7 bronzas medaļas.

Sacensībās piedalījās 38 valstu sportisti, 33 valstis ieguva medaļas. No Latvijas startēja 30 sportisti. Zelta medaļas dažādās vecuma grupās izcīnīja Austra Reinberga un Maija Jakobsone(lodes grūšanā), Jānis Mankovskis un Laila Pētersone (augstlēkšanā), Valdis Cela (kārtslēkšanā) un Austra Reinberga (60m skrējienā). Arvīds Vītols sacensībās izcīnīja sudrabu trīssoļlēkšanā, bet divas bronzas medaļas Spānijā izcīnīja Mārīte Vilcāne - gan trīssolī, gan arī kopā ar partnerēm 4x200 m skrējienā.

Līvāniete Mārīte Vilcāne ir Latvijas Sporta veterānu savienības viceprezidente, Arvīds Vītols no Kokneses ir Latvijas Vieglatlētikas asociācijas prezidents. Sarunā ar Latvijas Radio žurnālistu Gunāru Jākobsonu viņi Latvijas sportistu startu vērtē kā labu, visi cīnījās un parādīja stipru raksturu. Arvīds Vītols: „Tagad atkal ir medaļa un pārliecība, ka jāturpina ar vēl lielāku sparu.”

Protams, trenēties jāprot ar galvu – ievērojot vecumu un fiziskās iespējas. Taču sporta aktivitātes ir tieši tās, kas palīdz dzīvot un nejusties veciem. Līdzdarbošanās veterānu mačos papildus dod arī draudzību, jaunus kontaktus un pozitīvas emocijas.