Zirgu dēļ atgriezās laukos. Stāsta vieglatlētu veterānu zelta medaļniece no Iecavas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gunita Berkmane ikdienā strādā par skolotāja palīdzi bērnudārzā, bet brīvajā laikā nodarbojas ar vieglatlētiku – tāllēkšanu un sprintu. Viņas aizraušanās kopš bērnības ir zirgi, turklāt uz zirga šoruden iegūtas arī trīs zelta medaļas Baltijas veterānu čempionātā.

Iecavniece Gunita Berkmane.
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa izveidojusi biedrību "Dārtes zirgi", piedāvā izjādes un arī pati piedalās sacensībās izjādēs un konkūrā jeb lekšanā pāri šķēršļiem. Bet septembrī Klaipēdā, Baltijas veterānu vieglatlētikas čempionātā, kur piedalās dalībnieki, kas vecāki par 35 gadiem, Gunita Berkmane individuālajās disciplīnās nopelnīja zelta medaļas.

Dārtes muižā netālu no Iecavas aplokā ganās pieci zirgi, tai skaitā augumā nelielie poļu koniki, kas piemēroti izjādēm bērniem.

"Mēs pagājušā gadā nopirkām poļu koniku pāri," stāstīja Gunita. "Man vajadzēja tikai vienu zirdziņu, bet saimniecība nepārdeva pa vienam – tikai abus kopā, jo zirgs ir bara dzīvnieks. Tad sanāca, ka pirkām vienu, bet nopirkām trīs." Koniki piedalās pilsētas svētkos, vadā bērnus.

"Tas man ir noteikti šūpulī ielikts," atzina Gunita, vaicāta, kā pati aizrāvusies ar zirgiem. "Mana mamma atnāca uz Iecavu no Cēsīm dzīvot un strādāt pie zirgiem. Tepat netālu ir stallis, un es saku, ka tās ir manas labākās mājas, kas varēja būt."

Gunita Berkmane bērnību pavadījusi Iecavā, tad ar ģimeni kādu laiku dzīvoja Pierīgā, bet tieši zirgu dēļ atkal atgriezās laukos.

"Tad, kad piedzima otra meita – 2007. gadā –, vīrs jau bija man uzdāvinājis vienu zirgu, bet pilsētā ar diviem bērniem un zirgu bija diezgan apgrūtinoši." Piecus gadus ģimenes atrada iespēju īrēt māju Bauskas rajonā, bet 2012. gadā nācās meklēt jaunu mājvietu.

"Bija jāizšķiras, uz kuru pusi iet, jo īpašumu pārdeva," atceras Gunita. "Izlēmām, ka pirkt nevēlamies, un atnācām uz Iecavu."

Pirms diviem gadiem Gunita piedalījās Iecavas sporta svētkos un kopš tā laika divreiz nedēļā trenējas vieglatlētikā un veiksmīgi startē sacensībās.

"Vieglatlētika man gājusi roku rokā ar zirgiem. Manas iecienītās disciplīnas ir tāllēkšana, 100 metru sprints un jaunais atklājums – 200 metru sprints," stāstīja Gunita. "Rezultāti ir daudz labāki nekā pirms diviem gadiem, tas ir mentāls darbs – tikt galā ar sevi. Līdzīgi ar zirgiem, ja pieradini viņus pie sacensību stresa, rezultāti uzlabojas."

Vieglatlētika, kas esot visu sportu karaliene, ļauj uztrenēt visas muskuļu grupas, un tad ir vieglāk, arī jājot ar zirgiem, tāpēc pēdējā laikā biežāk sanāk piedalīties tieši vieglatlētikas sacīkstēs. Un tas ir arī lētāk. Gunita novērtē to, ka, laukos dzīvojot, var būt neatkarīga.

"Nu tomēr ir foršāk, kad tu esi pats sev vairāk noteicējs," uzskata Gunita. "Manuprāt, šobrīd sevišķi tas ir ļoti labi, jo par siltumu varu rūpēties pati, kad es gribu. Man nav jāuztraucas,

galvenais, lai ir čaklas rokas un tu dari visu, ko tu vari izdarīt.

Gunita Berkmane šogad atzīta arī par "Iecavas gada sportisti – veterāni".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti