Latvijas handbolisti piekāpjas Krievijas izlasei Rīgas domes kausa izcīņā

Pirmo zaudējumu Rīgas domes kausa izcīņā trešdien cieta Latvijas vīriešu handbola izlase, kas ar 19:27 atzina Krievijas valstsvienības pārākumu, liecina organizatoru informācija. Pirms pēdējās turnīra dienas Latvijai ir pa uzvarai un zaudējumam, taču izredzes uz pirmo vietu jau zudušas.

Latvijas izlasē ar piecu vārtu guvumu rezultatīvākais bija Toms Lielais, savukārt Artis Kurmēns izcēlās ar četriem precīziem metieniem. Krievijai 11 iemesti vārti bija Dmitrija Kovaļova rēķinā.

Krievijas handbolisti uzvaru nodrošināja otrajā puslaikā, ko sāka tikai ar vienu vārtu pārsvaru.

Pirmā puslaika vidū Krievijas izlase nostiprinājās vadībā, taču lielu pārsvaru neiekrāja un pārtraukumā bija priekšā tikai ar vienu vārtu tiesu (14:13). Labāk viesiem veicās pēc pārtraukuma, līdz otrā puslaika vidum panākot 15:10. Raita Puriņa veiksmīgā darbība vārtos palīdzēja krievu izrāvienu uz brīdi apturēt, tomēr apdraudēt favorītu uzvaru laukuma saimniekiem neizdevās. Turklāt pretinieki itin viegli tika galā ar Latvijas aizsardzību.

Krievijas izlase turnīrā ir galvenās favorītes lomā un saglabā labas izredzes atkārtot panākumu, ko guva pirms gada, kļūstot par Rīgas domes kausa ieguvēju. Krievijas handbolistu rēķinā pirms spēles pret latviešiem jau bija uzvara pret Ēģipti (24:23).

Jau vēstīts, ka pirmajā spēlē mājinieki, kas turnīrā nespēlē spēcīgākajā sastāvā, otrdien ar 23:20 pārspēja baltkrievus. Pēdējā spēlē turnīrā Latvijas izlase ceturtdien tiksies ar Ēģipti, kas trešdien ar 27:28 piekāpās Baltkrievijai. Pirms tam pēdējā turnīra dienā laukumā vēl dosies Krievijas un Baltkrievijas izlases, kuru cīņā noskaidrosies kausa ieguvēji.

Pirms gada Latvijas handbolisti Rīgas domes kausa izcīņā ieguva otro vietu aiz Krievijas.