Francijas biatlonists Beatrikss uzvar PK posmā 15 km distancē ar kopēju startu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 5 mēnešiem.

Francijas biatlonists Žans Gijoms Beatrikss svētdien Pokļukā (Slovēnija) uzvarēja Pasaules kausa (PK) posmā 15 kilometru distancē ar kopēju startu, liecina rīkotāju informācija.

Beatrikss visās četrās šaušanās bija nekļūdīgs un finišu sasniedza pirmais ar rezultātu 35 minūtes un 33,7 sekundes. 28 gadus vecajam biatlonistam šī bija pirmā uzvara PK posmu sacensībās.

Otrais finišēja norvēģis Emils Hegle Svendsens, kurš pēc kļūdas šaušanā veica vienu soda apli un finišā tikai 0,3 sekundes zaudēja sacensību uzvarētājam.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa titulētais norvēģis Ūle Einars Bjērndalens, kurš ar divām kļūdām šaušanā 2,5 sekundes zaudēja Beatriksam.

Par mata tiesu Bjērndalenam zaudēja vācietis Simons Šemps, kurš arī veica divus soda apļus un finišēja ar tādu pašu rezultātu kā norvēģis.

Jau ziņots, ka Latvijas vadošajam biatlonistam Andrejam Rastorgujevam neizdevās kvalificēties sacensībām ar kopēju startu, kur piedalījās 30 sportisti - kopvērtējuma 25 labākie biatlonisti, kā arī pieci labākie šī posma dalībnieki, kuri nav kopvērtējuma 25 labāko vidū.

Rastogujevs sestdien ieguva 21.vietu iedzīšanas sacensībās, kuras viņš sāka no 31.pozīcijas, ko biatlonists ieguva ceturtdien sprinta disciplīnā.

Sieviešu sacensībās 12,5 kilometru distancē ar kopēju startu uzvarēja Somijas biatloniste Kaisa Mekereinena, kura šaušanā pieļāva vienu kļūdu, taču finišu sasniedza pirmā.

Otro vietu ieguva čehiete Gabriela Soukalova, kura ar vienu kļūdu šaušanā no uzvarētājas atpalika 11,8 sekundes. Trešā finišēja krieviete Olga Podčufarova, kura arī pieļāva vienu kļūdu, bet uzvarētājai zaudēja 27,7 sekundes.