Ventspils basketbolisti sagādā «Antwerp Giants» pirmo zaudējumu Eiropas kausā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

BK "Ventspils" otrdien mājās ar 97:80 uzvarēja "Antwerp Giants" Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausa izcīņas otrās grupu kārtas spēlē un sagādāja Beļģijas klubam turnīrā pirmo zaudējumu, liecina organizatoru informācija. Latvijas basketbola vicečempioniem grupā ir pa uzvarai un zaudējumam.

Ventspils komandā Kristaps Janičenoks guva 21 punktu, bet Māris Gulbis komandas krājumu papildināja ar 17 punktiem. Viesiem pa 16 punktiem nodrošināja Maikls Smits un Kvame Vons.

Enerģiski sākuši spēli, BK "Ventspils" nostiprinājās vadībā un pirmo rezultatīvo ceturtdaļu pabeidza ar 10 punktu vadību (32:22). Ne tik labi mājiniekiem sekmējās otrajā ceturtdaļā, un puslaika izskaņā tikai Žaņa Peinera trīspunktu metiens ļāva saglabāt deviņu punktu pārsvaru (54:45).

Divas minūtes pirms pēdējā pārtraukuma viesi pietuvojās līdz četru punktu starpībai (64:68), tomēr Ventspils komanda uzlaboja darbību aizsardzībā un efektīvāk izmantoja iespējas uzbrukumā, kas ļāva atgūt drošāku divciparu vadību. Pēdējā ceturksnī pēc nospēlētām nepilnām četrām minūtēm rezultāta starpība jau pārsniedza 20 punktu robežu (87:66).

Arī nākamās spēles ventspilnieki aizvadīs mājās 13. janvārī pret Bulgārijas klubu Sofijas ''Lukoil Academic'' un 19. janvārī pret Čehijas ''ČEZ Nymburk'', kam iepriekš tika zaudēts viesos (64:88). Grupas noslēgumā BK ''Ventspils'' atliks vēl divas spēles viesos pret ''Antwerp Giants'' un "Lukoil Academic''.

Pirmajā grupu kārtā BK ''Ventspils'' uzvarēja visās sešās spēlēs un pārliecinoši tika tālāk. Pēc divu apļu izspēles pa divām labākajām grupu komandām un vēl četras veiksmīgākās 3.vietu ieguvējas cīņu turpina otrajā posmā, kur spēlē astoņās grupās sadalīti 32 klubi. Izslēgšanas spēlēs iekļūs pa divām labākajām komandām no katras otrās kārtas grupas.

Eiropas kausu izcīņā vīriešu komandām Latviju šosezon pārstāv tikai BK "Ventspils". FIBA Eiropas kauss ir trešais prestižākais turnīrs pēc Eirolīgas un Eiropas basketbola līgu apvienības (ULEB) rīkotās Eiropas kausa izcīņas.