U-18 izlase salauž Lietuvas pretestību un spēlēs EČ pusfinālā

Latvijas U-18 izlases basketbolisti piektdien "Arēnā Rīga" ar 71:54 uzvarēja Lietuvas vienaudžus un iekļuva Eiropas čempionāta (EČ) pusfinālā, informēja organizatori. Cīņā par vietu finālā Latvijas basketbolistu pretinieki būs horvāti, kas iepriekš jau tika pieveikti otrajā grupu kārtā Liepājā.

Emocijām bagātajā cīņā par vietu pusfinālā uzvarētājiem 17 punktus guva Kristaps Porziņģis, savukārt Rolands Šmits iekrāja 12 punktus. Lietuvas izlasei ar 13 punktiem izcēlās Gedimins Zalals.

Spēlē sākotnēji iegūto pārsvaru Latvijas izlase nenoturēja, un otrās ceturtdaļas vidū ar nelielu pārsvaru pārmaiņus vadībā bija abas komandas. Pirmā puslaika izskaņā rezultāts bija neizšķirts 35:35, taču dažas minūtes pēc pārtraukuma Latvijas izlases neatlaidība ļāva laukuma saimniekiem pamazām palielināt pārsvaru, kas trešās ceturtdaļas beigās sasniedza deviņus punktus (56:67). Iedvesmotie mājinieki turpinājumā nostiprinājās drošā vadībā un pēdējās minūtēs cīņas iznākums jau bija skaidrs.

Kristaps Porziņģis atzina, ka treneris pēc pirmā puslaika atradis īstos vārdus, lai spēlētājus motivētu uzvarai.

Otrā pusfinālā Turcija spēlēs pret Spāniju, kas ar 68:59 bija pārāka par francūžiem. Horvātijas izlase ceturtdaļfinālā ar 82:72 uzveica Krieviju, bet turki ar 71:67 bija pārāki par Serbijas jauniešiem. Iepriekš grupu kārtā Latvijas izlase horvātus pārspēja ar 72:65.

Izslēgšanas turnīrs čempionātā risināsies līdz svētdienai, komandām izspēlējot visas vietas. Eiropas U-18 čempionātos Latvijas izlases līdz šim augstākais sasniegums ir trešā vieta 2007. un 2010. gadā.