Porziņģa rezultatīvais sniegums neglābj «Mavericks»; zaudē arī Kuruca «Nets»

Piektdien pirmās Nacionālās Basketbola asociācijas (NBA) spēles pēc sezonas atsākšanās aizvadīja latviešu pārstāvētie klubi. Varenu sniegumu demonstrēja Kristaps Porziņģis, tomēr viņa pārstāvētā Dalasas "Mavericks" spēles izskaņā nenoturēja pārsvaru un papildlaikā piekāpās Hjūstonas "Rockets" (153:149). Orlando Diesneja pasaules sporta kompleksā Rodiona Kuruca pārstāvētā Bruklinas "Nets" ar rezultātu 118:128 piekāpās vietējiem "Magic", liecina NBA informācija. Savukārt citā mačā Anžeja Pasečņika Vašingtonas "Wizards" ar 112:125 piekāpās Fīniksas "Suns".

(papildināts ar "Wizards" un "Mavericks" spēļu rezultātiem)

Kristaps Porziņģis spēlēja teju 39 minūtes (38:53), kuru laikā sameta 39 punktus, esot rezultatīvākais spēlētājs komandā. Tāpat viņa kontā 16 atlēkušās bumbas, divas rezultatīvas piespēles, divas pārtvertas bumbas un viens bloks. Liepājnieks trāpīja trīs no astoņiem trejačiem, desmit no 18 divpunktu metieniem un desmit no 11 soda metieniem.

Porziņģa spilgtākie momenti no spēles

Uzvarētājiem Džeimss Hārdens sameta 49 punktus.

Jau pirmajā ceturtdaļā abas vienības guva vairāk nekā 40 punktus, kas NBA vēsturē pēdējo reizi bija noticis vien 1990. gadā.

Lielāko daļu spēles laika pārsvars piederēja Dalasas vienībai. Vēl 45 sekundes pirms spēles pamatlaika beigām "Mavericks" bija vadībā ar 138:131, tomēr pārsvaru noturēt neizdevās.

Citā spēlē uz maiņu nākušais Kurucs spēlēja 16 minūtes (16:16), kuru laikā atzīmējās ar septiņiem punktiem, sešām atlēkušajām bumbām un divām rezultatīvā piespēlēm. Kurucs trāpīja vienu no trim tālmetieniem, kamēr no tuvākas distances viņš bija precīzs vienīgajā metienā. Arī abi viņa soda metieni bija precīzi.

Latvietis laukumā nāca pirmās ceturtdaļas vidū, bet ar pirmajiem punktiem atzīmējās mača desmitajā minūtē, kad cauri tīkliņam krita viņa raidītais tālmetiens. Kurucs spēlēja arī otrās ceturtdaļas pirmajā pusē. Otrajā puslaikā latvietis izpelnījās vairākas piezīmes, un viņa spēles loma bija mazāka.

Spēli labāk iesāka Bruklinas vienība, taču otrās ceturtdaļas vidū "Magic" pārņēma vadību, un mača vidus nogrieznī Orlando kluba pārsvars sasniedza jau divciparu skaitli. Otrajā puslaikā "Magic" pārsvars pieauga līdz pat 30 punktiem, taču spēles pēdējās minūtēs varens izrāviens padevās nominālajiem mājiniekiem, ļaujot starpību sadeldēt.

Pēc principiālās cīņas "Nets" atkrita uz NBA Austrumu konferences astoto vietu. Bruklinas klubus 65 spēlēs uzvarējusi 30 reizes, savukārt "Magic" tagad ir septītie ar 31 uzvaru 66 spēlēs.

Rietumu konferencē "Mavericks" pašlaik ir septītie ar 40 uzvarām un 28 zaudējumiem. "Rockets" tagad ir par vienu uzvaru vairāk, taču viņi aizvadījuši par trim spēlēm mazāk.

Savukārt citā mačā Pasečņiks palika rezervē, kamēr viņa pārstāvētā "Wizards" cieta neveiksmi. Tāpat jau iepriekš ziņots, ka Vašingtonas vienību atlikušajā sezonā laukumā nolēmis nepārstāvēt Dāvis Bertāns.

Orlando esošajā izklaides parkā sezonu turpina 22 vienības, no kurām 16 iekļūs izslēgšanas turnīrā.