Latvijas U-18 izlases basketbolisti finišē 10.vietā Eiropas čempionātā

Latvijas U-18 izlases basketbolisti svētdien Grieķijas pilsētā Volosā ar 68:69 atzina Krievijas vienaudžu pārākumu, noslēdzot dalību Eiropas čempionātā ar iegūtu 10.vietu, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas izlasē rezultatīvākais spēlē par 9.vietu ar 24 punktiem bija Džeiks Krūmiņš, savukārt 13 punktus sameta Kristers Zoriks, kurš atdeva arī deviņas rezultatīvas piespēles. 19 sekundes pirms mača beigām uzvaras grozu Krievijas komandai guva Igors Volkhins, kurš kopumā visā spēlē sameta 25 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Latvijas izlase neveiksmīgi aizvadīja mača trešo ceturtdaļu, kuru zaudēja ar 9:23. Nepilnas četras minūtes pirms mača pamatlaika beigām Latvijas izlase atradās iedzinējos ar 10 punktu starpību, ko turpinājumā izdevās atspēlēt, taču spēles galotnē veiksmīgāk nospēlēja Krievijas komanda.

Par Eiropas čempioniem kļuva Grieķijas jaunieši, kas finālā ar 64:61 uzvarēja Turciju.

Jau ziņots, ka sestdien Latvijas izlase mača pagarinājumā ar 78:74 uzveica Horvātijas vienaudžus, iegūstot iespēju cīnīties par 9.vietu.

Savukārt piektdien Latvijas izlase ar 68:65 uzvarēja Melnkalni, garantējot U-18 komandai vietu A divīzijā arī nākamgad.

EČ piedalījās 16 komandas, no kurām trīs vājākās atstāts augstāko jeb elites divīziju.

Grupu turnīra pirmajā kārtā Latvijas izlase guva vienu uzvaru trīs mačos, otrajā kārtā izcīnīja divas uzvaras trīs mačos, taču tas nebija pieteikami, lai komanda iekļūtu ceturtdaļfinālā.

Pirmajā grupu kārtā Latvija ar 70:61 uzvarēja Melnkalni, taču tad zaudēja Serbijai 64:67 un Vācijai 76:84. Otrajā grupu kārtā Latvija ar 92:56 uzveica Čehiju, tad zaudēja Francijai ar 62:91, bet uzvarēja Spāniju ar 75:73.

Latvijas izlases sastāvā, kuras galvenais treneris ir Jānis Gailītis, spēlēja 1997.gadā dzimuši un jaunāki spēlētāji.