Latvijas izlase Eiropas čempionātā iekļūst nākamajā kārtā

Latvijas basketbola valstsvienība pirmdien Slovēnijā ar 76:66 pārspēja Maķedoniju pēdējā spēlē Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra pirmajā grupu kārtā un garantēja dalību nākamajā posmā, liecina rīkotāju informācija.

Neatkarīgi no atlikušo spēļu rezultātiem Latvijas izlase B grupā ieņems vismaz 3.vietu un pirmo reizi pēc 12 gadu pārtraukuma kontinenta meistarsacīkšu finālturnīrā spēlēs nākamajā kārtā. Čempionāta turpinājumā Latvijas basketbolistiem cīņā par vietu ceturtdaļfinālā būs trīs spēles pret labākajām A apakšgrupas komandām, kas kļūs zināmas vēlāk pirmdien pēc pirmās kārtas spēļu beigām.

Pēdējā grupas turnīra spēlē Latvijai pa 15 punktiem iekrāja Kaspars Bērziņš un Kristaps Janičenoks, bet pa 12 punktiem guva Mārtiņš Meiers un Dairis Bertāns. Maķedonijas izlasē rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Pero Antičs.

Pret Maķedoniju Latvijas izlase teicami sāka cīņu un izvirzījās vadībā ar 10:0. Tikpat pārliecinoši Latvijas basketbolisti spēlēja puslaika turpinājumā, otrās ceturtdaļas vidū panākot jau 17 punktu pārsvaru (43:26). Maķedonieši uz brīdi spēja samazināt rezultāta starpību līdz viencipara skaitlim (43:34), taču otro puslaiku Latvijas izlase atsāka ar rezultatīviem uzbrukumiem un trešās ceturtdaļas vidū pēc Jāņa Strēlnieka metiena pārsvars sasniedza 20 punktu (59:39). Maķedoniešiem ar agresīvāku un ātrāku spēli izdevās līdz priekšpēdējās ceturtdaļas beigām rezultāta starpību sadeldēt līdz 10 punktiem (62:52), tomēr brīžiem nevozākā turpinājumā Latvijas pretinieki neko vairāk nepanāca.

Latvijas basketbolisti čempionātu sāka ar uzvarām pār Bosniju/Hercegovinu (86:75) un Melnkalni (73:72), bet turpinājumā zaudēja Lietuvai (59:67) un Serbijai (71:80).

A apakšgrupā vieta trijniekā jau ir droša Ukrainai, un labas izredzes saglabā arī Francija un Beļģija.

EČ finālturnīrā spēlē 24 komandas, kas pirmajā posmā ir sadalītas četrās grupās. Otrajā posmā komandas līdz 16. septembrim Ļubļanā cīnīsies par iekļūšanu astoņniekā, kas izšķirošās spēles vēlāk līdz 22.septembrim arī aizvadīs Slovēnijas galvaspilsētā. Sešas vai septiņas labākās komandas, atkarībā vai starp tām būs pēdējo divu EČ uzvarētāja Spānija, izcīnīs tiesības 2014. gadā startēt Pasaules kausa izcīņā.

Latvija - Maķedonija 76:66 (27:16, 22:20, 13:16, 14:14)

Latvija: Kaspars Bērziņš 15, Janičenoks 15, Bertāns 12, Meiers 12, Šķēle 8, Freimanis 6, Strēlnieks 5, Šeļakovs 2, Blūms 1

Maķedonija: Antičs 16, Gečevskis 11, Makkalebs 8, Stojanovskis 8, Brčkovs 7, Iļjevskis 6, Sokolovs 5, Samardziskis 3, Kostoskis 2