Basketbola valstsvienība nepanāk Vāciju un zaudē pirmajā spēlē Hamburgā

Latvijas valstsvienība piektdien Hamburgā pēc pakaļdzīšanās pēdējā ceturtdaļā ar 80:85 zaudēja mājiniekiem vāciešiem pirmajā spēlē pārbaudes turnīrā, kur komandas pārbauda spēkus pirms Eiropas basketbola čempionāta finālturnīra, informēja rīkotāji. Vācijas Basketbola federācijas Superkausa izcīņā Latvijas izlase sestdien un svētdien vēl spēlēs attiecīgi pret Turciju un Poliju.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē bija 21 punktu iekrājušais Jānis Strēlnieks, savukārt Dairis Bertāns pievienoja 15 punktus un 14 punkti bija Kaspara Bērziņa rēķinā. Vācijai ar 22 punktiem izcēlās Deniss Šrēders, Tibors Pleiss guva 21 punktu, turpretim Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) zvaigzne Dirks Novickis nodrošināja 11 punktus un izcīnīja 10 atlēkušās bumbas.

Nepilnas četras minūtes pirms spēles beigām vācieši bija vadībā ar 15 punktiem (79:64), taču Latvijas basketbolisti ar precīziem trīspunktu metieniem laukuma saimnieku pārsvaru strauji sadeldēja un mača galotnē bija spraigas epizodes, Vācijas izlasei cenšoties nosargāt dažu punktu pārsvaru. Pēc Kristapa Janičenoka trīspunktnieka 11 sekundes pirms spēles beigām Latvijai palika divu punktu iztrūkums (80:82), ko gan likvidēt neizdevās.

Pirmās ceturtdaļas lielākajā daļā Latvijas basketbolistiem bija dažu punktu pārsvars, kas pēc Bertāna trīspunktnieka sasniedza 21:15. Taču atlikušajās divarpus minūtēs līdz pārtraukumam Latvijas izlase palika tukšā un Vācija pārņēma vadību ar 24:21.

Vāciešiem tomēr nesekmējās sadarbība aizsardzībā un otrajā ceturtdaļā vadībā pabija abas komandas, līdz puslaika izskaņā divu punktu pārsvaru fiksēja Latvijai (42:40). Laukuma saimniekiem veiksmīga izvērtās trešā ceturkšņa otrā puse, dažādojot uzbrukumu, gūstot 12 punktus pēc kārtas un panākot 61:49. Pēdējās ceturtdaļas sākumā vācieši nodrošināja jau +14 (65:51) un rezultatīvā turpinājumā noturējās vadībā. Spēles galotnē Vācijas izlasē efektīvi nospēlēja Novickis, kurš iepriekš uzbruka ar zemu metienu precizitāti.

Latvijas izlases sastāvā turnīram Vācijā nav iekļauti Haralds Kārlis, Mārtiņš Laksa un Dāvis Rozītis, kuri turpina gatavoties individuāli un arvien pretendē uz vietu izlasē dalībai Eiropas čempionātā. Sastāvu Eiropas čempionātam Bagatskis nosauks augusta beigās pēc pēdējās pārbaudes spēles pret Maķedonijas izlasi.

Iepriekšējā pārbaudes turnīrā Tbilisi latvieši zaudēja visās spēlēs, piekāpjoties Itālijai, Gruzijai un Igaunijai. Pirms tam pārbaudes spēlēs Rīgā izdevās uzvarēt Poliju un Slovēniju.

Pirmo spēli Eiropas čempionātā Latvijas valstsvienība "Arēnā Rīga" aizvadīs 5.septembrī pret Beļģiju, bet grupas kārtas turpinājumā tiksies ar Lietuvu (6.septembrī), Čehiju (7.septembrī), Ukrainu (9.septembrī) un Igauniju (10.septembrī). Grupas četras labākās komandas iekļūs izslēgšanas spēlēs, kas risināsies Lillē, Francijā.

Eiropas čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, savukārt 3. līdz 7.vietas ieguvēji iegūs tiesības spēlēt olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.