Basketbola valstsvienība izcīna uzvaru pār britiem pārbaudes spēlē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem un 9 mēnešiem.

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība sestdien viesos Vusterā ar 77:73 uzvarēja Lielbritānijas izlasi pārbaudes spēlē, abām komandām gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, liecina organizatoru informācija. Vēl viena tikšanās abiem pretiniekiem paredzēta svētdien.

Uzvarētājiem Jānis Strēlnieks guva 15 punktus, kapteinis Jānis Blūms nodrošināja 14 punktus, bet 13 punktus iekrāja Rolands Freimanis. Pirmo reizi šovasar valstsvienībā spēlēja Mareks Mejeris un Jānis Timma, kuru rēķinā bija pa 10 punktiem. Lielbritānijai pa 15 punktiem guva Dens Klārks un Mailss Hesons.

Pēc pirmā puslaika Latvijas izlasei bija minimāls deficīts (34:35), taču Blūma un Timmas trīspunktnieki, kā arī divi Jāņa Strēlnieka trāpīti divpunktu metieni ļāva izrauties vadībā ar deviņiem punktiem (44:35). Līdz pēdējam pārtraukumam pārsvars gan saruka līdz minimumam (53:52) un ceturtajā spēles nogrieznī briti pārņēma vadību.

Vēl četras minūtes pirms cīņas beigām laukuma saimnieki bija priekšā ar četriem punktiem (68:64), ar ko gan britiem bija par maz, lai nosargātu uzvaru. Trīspunktu metienu trāpīja Mejeris, Freimanis bija precīzs no soda metienu līnijas, un Latvijas izlase galotnē bija pārāka.

Pirmajās divās pārbaudes spēlēs Latvijas basketbolisti cīņā pret igauņiem panākumus dalīja uz pusēm. Pārbaudes spēles Latvijai vēl paredzētas 26. jūlijā Šauļos pret Lietuvu un no 1. līdz 3. augustam turnīrā Vācijā, kur līdzās mājiniekiem spēlēs Krievija un Izraēla.

Pirmā spēle Eiropas čempionāta kvalifikācijas grupā Latvijas izlasei būs 10. augustā izbraukumā pret Zviedriju, savukārt pēdējā cīņa četru komandu grupā paredzēta 27. augustā viesos Rumānijā. Divu apļu turnīrā Latvijas basketbolistu pretinieki būs arī slovāki. Finālturnīrā iekļūs septiņu kvalifikācijas grupu uzvarētāji, kā arī seši no septiņiem otro vietu īpašniekiem.