Spraigā cīņā Latvijas basketbola izlase uzvar arī Dominikānas Republiku, turpinot bez zaudējumiem. Spilgtākās epizodes

Latvijas vīriešu basketbola izlase, turpinot gatavoties Pasaules kausa finālturnīram, sestdien Rīgā aizvadīja pārbaudes spēli ar Dominikānas Republiku. Saspringtā spēlē ar 74:69 uzvara arī šajā pārbaudes spēlē. Līdz šim pārbaudes spēļu ciklā Latvijas izlase vēl nav cietusi nevienu zaudējumu.

Šajā spēlē Latvijas izlase vēl joprojām spiesta iztikt bez Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) vīriem kristapu Porziņģi un Dāvi Bertānu, un sastāvā nav arī Jāņa Timmas un iepriekšējās pārbaudes spēles rezultatīvākā spēlētāja Aigara Šķēles. Toties šoreiz palīdzēt var Anžejs Pasečņiks.

Izlases treneris Artūrs Visockis – Rubenis LTV pirms spēles norādīja, ka sestdienas pārbaudes spēlē gaidāmas tādas pašas rotācijas, kā iepriekšējās. "Spēles scenārijs var ieviest korekcijas," pauda Visockis – Rubenis, taču norādīja, ka treneru štāba galvenais mērķis ir saglabāt, lai spēlētāji ir veseli.

Pirmsspēles saruna ar Artūru Visocki - Rubeni

Runājot par Dominikānas izlasi, treneris norādīja, ka tā ir tipiska amerikāņu komanda. Bet šis ir arī pārbaudes spēļu galvenais mērķis – spēlēt ar dažādām komandām. Galvenais ir koncentrēties, lai pretinieku kontrolētu no aizsardzības.

Spēle iesākās ļoti līdzvērtīgi un tā arī turpinājās līdz pat beigām. Pirmais spēles ceturksnis noslēdzās ar rezultātu 19:17, esot Latvijai vadībā.

Otro ceturtdaļu Latvijas izlase iesāka vēl apņēmīgāk, un ātri vien rezultāta starpība bija jau septiņi punkti. Dominikānai gan ātri izdevās sadeldēt rezultāta starpību līdz minimumam. Taču pirmā puslaika beigās atkal ar dzelžainu aizsardzību un labu uzbrukumu izcēlās Latvijas izlase, dodoties uzbrukumā ar patīkamu bilanci - 43:36.

Pirmā puslaika spilgtākās epizodes

Trešajā ceturksnī Latvijas izlasi sāka vajāt kļūdas, deldējot rezultāta starpību, tomēr arī trešo spēles nogriezni Latvijas puišiem izdevās noslēgt ar pozitīvu bilanci - 58:52.

Noslēdzošo ceturtdaļu Dominikānas izlase sāka ar prāvu izrāvienu. Minūtes pārtraukums, izlases galvenā trenera Lukas Banki kaislīgā uzruna, un izrāviens jau Latvijas izlasei. Aktīvā spēle turpinājās. Nepilnas trīs minūtes līdz noslēdzošā spēles ceturkšņa beigām rezultāta starpība vairs bija tikai punkts. Saspringtā spēle turpinājās līdz pat spēles izskaņai, noslēdzoties ar rezultātu 74:69.

Spēles spilgtākās epizodes

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 11 punktiem bija Dairis Bertāns un Anžejs Pasečņiks, bet desmit punktus iekrāja Andrejs Gražulis. tikmēr Dominikānas rindās ražīgākais punktu vācējs bija Elojs Vargass, iekrājot 12 punktus.

Pēc spēles Klāvs Čavars atzina, ka spēle bijusi smagnēja – sākuma tā negāja, kā gribējās, uzbrukums bremzējās, rezultāts auga lēnām, bet tad radās pārliecība. Spēlētājs arī norādīja, ka izlasē klimats ir labs, lai arī turpinās cīņā par divpadsmitnieku.

Pēcspēles saruna ar Klāvu Čavaru

Spēli no malas skatījās arī Dāvis Bertāns, kurš norādīja, ka šī spēle ir bijusi laba sagatavošanās čempionātam, īpaši spēlei pret Libānu.

Saruna ar Dāvi Bertānu

Klimats izlasē esot labs, ķīmija laba – viss notiek patīkamā gaisotnē. Uz jautājumu, kad izlases rindās varēs redzēt Dāvi, viņš norādīja, ka, ja nebūs pārsteigumu, tad trešdien viņam vajadzētu būt ierindā.

Līdz šim aizvadītajās pārbaudes spēlēs Latvija ar 87:77 uzvarēja Zviedriju un ar 82:57 bija pārāka pār Gruzijas valstsvienību.

Jau trešdien Latvijas basketbola izlase savā pēdējā pārbaudes spēlē Rīgā stāsies pretim Somijas izlasei, bet pēc tam gaidāmas divas pārbaudes spēles Taivānā – pret Puertoriko un Lietuvu.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim aizritēs Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas valstsvienība aizvadīs spēles Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā, cīnoties par uzvarām pret Franciju, Kanādu un Libānu.