«Tartu Universitāte/Maks & Moorits» basketbolisti Tallinā izcīna bronzu

Latvijas-Igaunijas basketbola līgas "Final 4" bronzas finālā spraigā cīņā uzvaru izcīnīja Nikolaja Mazura trenētā "Tartu Universitāte/Maks & Moorits", ar 63:60 uzvarot Mārtiņa Meiera pārstāvēto Tallinas"Kalev/Cramo" vienību.

Spēles sākums Nikolaja Mazura trenētajai "Tartu" vienībai iesākās gana naski un rezultatīvi, jo "Kalev/Cramo" līdz pat pirmās ceturtdaļas vidum nespēja tikt pie punktiem. 11:8 - ar šādu rezultātu noslēdzās pirmā ceturtdaļa, dominējot Mazura trenētajai vienībai. Otrajā ceturtdaļā abas komandas pamodās, un beidzot sāka krāties arī punkti. "Tartu" vienība noslēdza pirmo puslaiku ar demit punktu parsvaru - 34:24.

Tallinas komandu pārstāvošais Zigmārs Raimo pēc neveiksmīgā pirmā puslaika LTV atzina, ka problēma ir uzbrukumā – spēlētāji neiemeta savus metienus, spēlēja atslābināti. Otrajā puslaikā jāmet vairāk. Tikmēr vaicāts par to, vai spēli ietekmē garais ceļojums no Francijas, Raimo norādīja, ka nav nekādu atrunu, un spēlētājiem, šajā līgā spēlējot sezonas pēdējo spēli, ir jāizliek sevi laukumā.

Intervija ar Zigmāru Raimo

Trešās ceturtdaļas laikā galvaspulsētas komanda pamodās vēl vairāk, un uguņoja arī Mārtiņš Meiers, palīdzot komandai izvirzīties vadībā. Trešais spēles nogrieznis noslēdzās jau ar talliniešiem tīkamo 45:44. Noslēdzošajā ceturtdaļā spēle jau bija atguvusi sportisko intrigu, kas bija līdz pat pēdējām spēles sekundēm. Tomēr galotnē veiksmīgāka izrādījās Mazura vadītā vienība, uzvarot ar 63:60.

"Vinnēt labāk, nekā zaudēt," pēc spēles LTV atzina Mazurs, norādot, ka pusfinālā komandai daudz kas neizdevās, un šajā spēlē mēģināja kaut kādas lietas mainīt. Viņš uzsvēra, ka spēles noslēgumā visu izšķīra mazas detaļas. Abas komandas spēlējušas uz fiziskā noguruma robežas.

Intervija ar Nikolaju Mazuru

Piektdien pusfinālā "Tartu Universitāte/Maks & Moorits" ar 67:89 piekāpās Rīgā izmitinātajam Ukrainas klubam "Prometey". Savukārt otrā pusfinālā Tallinas "Kalev/Cramo ar 65:83 atzina Rīgas "VEF" pārākumu.

Finālcīņa plkst. 17.00 tiešraidē LTV7 un LSM.lv.