Pārbaudes spēle basketbolā Latvija - Zviedrija. Intervija ar Andreju Gražuli
Pārbaudes spēle basketbolā. Latvija – Dominikāna. Tiešraide

Pārbaudes spēles basketbolā Latvija - Zviedrija epizodes

Latvijas basketbolisti uzveic zviedrus Pasaules kausa gatavošanās cikla startā. Spilgtākie notikumi

Turpinot gatavošanos Pasaules kausa finālturnīram, Latvijas vīriešu basketbola izlase trešdien Liepājā ar 87:77 uzvarēja Zviedrijas valstsvienību pirmajā pārbaudes spēlē. Mājinieku sastāvā nebija vairāku potenciālo līderu, bet komandai tas neliedza gūt uzvaru pirmajā spēlē gatavošanās ciklā.

Uzvarētājiem rezultatīvākais ar 17 punktiem bija Rolands Šmits, savukārt Artūrs Strautiņš izcēlās ar 14 punktu guvumu. Zviedrijas izlasē Elija Klarenss iekrāja 16 punktus.

Rezultatīvā uzbrukuma basketbolā Latvijas izlase divās minūtēs iekrāja 10:3 pārsvaru. Abas komandas ar augstu precizitāti uzbruka no trīspunktu līnijas, un zviedri vairākkārt spēja pietuvoties līdz divu punktu iztrūkumam, bet četrarpus minūtes pirms pārtraukuma izlīdzināja rezultātu (19:19). Pirmās ceturtdaļas beigās latvieši pieļāva mazāk kļūdu nekā pretinieki un panāca 26:22.

Pirmās ceturtdaļas epizodes

Pēc pārtraukuma latvieši ātros uzbrukumos guva sešus punktus pēc kārtas un nostiprinājās vadībā 32:22. Zviedriem arvien sarežģītāk kļuva noturēt mājinieku uzbrukumus un pēc Daira Bertāna diviem trīspunktu metieniem Latvijas izlases pārsvars sasniedza +17 (46:29). Puslaika beigās rezultatīvi uzbrukumā nospēlēja Andrejs Gražulis un garajā pārtraukumā mājinieki devās ar 19 punktu pārsvaru (54:35).

Saruna ar Rolandu Šmitu

Pirmajā puslaikā 12 punktus guvušais Rolands Šmits pārtraukumā intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka pirmais iespaids par komandas sniegumu ir ļoti labs. Pret zviedriem jāturpina spēlēt agresīvi un viss būs kārtībā, sacīja Šmits. Viņš atzina, ka fiziski vēl ir jūtamas vasaras pauzes sekas, bet ar katru dienu sajūtas kļūs arvien labākas.

Zviedri veiksmīgāk atsāka spēli un četrarpus minūtēs ar precīziem tālmetieniem samazināja laukuma saimnieku pārsvaru līdz septiņiem punktiem (61:54). Pajūkot spēlei aizsardzībā, Latvijas pārsvars saruka līdz četriem punktiem (62:58), tomēr mājinieki spēja atgūties un pēdējā pārtraukumā devās ar astoņu punktu handikapu (69:61).

Pēdējā ceturksnī Latvijas izlase palielināja pārsvaru līdz divciparu skaitlim (73:61) un noturējās drošā vadībā līdz beigu svilpei, liedzot skandināviem cerības pacīnīties par uzvaru.

Dairis Bertāns pēc spēles intervijā Latvijas Televīzijā atzina, ka spēles ritējums bija kā pa kalniem un lejām. Latvijas izlase ļoti labi sāka un otrajā ceturtdaļā veiksmīgi darbojās gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, turpretim trešā ceturtdaļa bija bezcerīga un pēdējais spēles ceturksnis gāja kā pa viļņiem, savu spēles vērtējumu atklāja Bertāns. Viņš paskaidroja, ka komandā vēl pietrūkst saspēlētības, jo sastāvs izlasē ir pamainījies un dažiem basketbolistiem savainojumi vēl liedz parādīt labāko sniegumu.

Saruna ar Dairi Bertānu

Bertāns paskaidroja, ka ātra spēle atbilst Latvijas izlases rokrakstam, tomēr vajagot paturēt prātā, ka ir epizodes, kurās labāk nospēlēt lēnāk un prātīgāk.

Saruna ar Andreju Gražuli

Ne tik veiksmīgo komandas spēli trešajā ceturtdaļā atzīmēja arī 12 punktus spēlē guvušais Andrejs Gražulis. Viņš sagaida, ka komanda treneru vadībā izanalizēs visas kļūdas un pēc brīvas ceturtdienas sagatavosies nākamajai pārbaudes spēlei sestdien Rīgā pret Gruziju.

Latvijas valstsvienības galvenā trenera Lukas Banki rīcībā ir 16 basketbolisti, bet Pasaules kausam varēs pieteikt 12 spēlētājus. Banki plānoja pirmajā pārbaudes spēlē izvērtēt, kā basketbolisti ir apguvuši treniņos noteiktās pamatnostādnes.

Pirmajā pārbaudes spēlē savā dzimšanas dienā nepiedalījās izlases lielākā zvaigzne Kristaps Porziņģis, kurš sociālajos medijos pavēstīja, ka galvenais mērķis ir starts Pasaules kausa izcīņā. Pieteikumā spēlei neiekļāva arī Dāvi Bertānu, Anžeju Pasečņiku un Jāni Timmu.

Saruna ar Artūru Visocki-Rubeni

Izlases treneris Artūrs Visockis-Rubenis pirms mača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka spēlei netika pieteikti basketbolisti, kam dažas dienas vēl jādarbojas pēc individuāla plāna, lai sagatavotu savu ķermeni fiziska kontakta spēlei. Kad darbs pēc individuālā plāna tiks pabeigts, basketbolisti būs gatavi spēlēt ar pilnu jaudu, uzsvēra Visockis-Rubenis.

Porziņģa, Timmas, Pasečņika un Dāvja Bertāna nepieteikšanu pirmajai pārbaudes spēlei galvenais treneris Banki izskaidroja ar "nelielām problēmām" darba procesā, kas ietekmē sastāva izvēli. Iepriekš minētais kvartets pašlaik gatavojas pēc individuāla grafika.

Kaspars Cipruss par NBA Latvijas spēlētāju apdrošināšanu

Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Kaspars Cipruss sarunā Latvijas Televīzijā paskaidroja, ka sastāva izvēle spēlei pret Zviedriju nav saistīta ar valstsvienībā iekļauto Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) spēlētāju apdrošināšanu. Nekādu ierobežojumu no NBA klubiem nav un visi jautājumi par spēlētāju apdrošināšanu ir pilnīgā kārtībā, uzsvēra Cipruss.

Gatavošanās posmā nākamās trīs pārbaudes spēles Latvijas izlasei ir paredzētas Rīgā 5.augustā pret Gruziju, 12.augustā pret Dominikānas Republiku un 16.augustā pret Somiju. Īsi pirms izlidošanas uz Taivānu, kur notiks divas pēdējās pārbaudes spēles, Banki sašaurinās kandidātu loku līdz 14 basketbolistiem, savukārt Pasaules kausa duci nosauks pēdējā brīdī, lai izvairītos no iepriekš neparedzamām situācijām.

Visas pārbaudes spēles tiešraidē varēs redzēt LTV7 un LSM.lv.

Pasaules kausa finālturnīrs no 25. augusta līdz 10. septembrim risināsies Indonēzijā, Japānā un Filipīnās. Latvijas izlase finālturnīru sāks Indonēzijas galvaspilsētā Džakartā.