«Auļiem» iznācis desmitās jubilejas albums «Dižducis»

Par godu dūdu un bungu grupas "Auļu" desmit gadu jubilejai iznācis kompaktdisks "Dižducis", kurā ir apkopoti iepriekšējo gadu programmu labākie skaņdarbi jaunā, pazīstamā mūziķa un komponista Kārļa Auzāna aranžējumā, kā arī viens pilnīgi jauns skaņdarbs.

Diskā, kurš jau ir ceturtais "Auļu" albums, iekļautas 12 kompozīcijas, kuras izpilda "Auļi" kopā ar viesmāksliniekiem. Kopumā ierakstā piedalās 27 mūziķi. Skanisko pusi instrumentāli kuplina metāla pūšamie instrumenti un čelli Kārļa Auzāna vadībā, kā arī ģitārists Andrejs Grimms. Atsevišķas dziesmas izpilda Zane Šmite ar etnomuzikoloģēm, kā arī dažādu folkgrupu pārstāvji Andrejs Planders, Ernests Medenis un Viesturs Āboltiņš. Īpaši izceļamas dziesmas „Sējējs” ar Raiņa vārdiem, Jura Kaukuļa izpildījumā, kā arī „Tāltālu”, kuru kopā ar "Auļiem" izpilda mūziķis un dziedātājs no Madagarskaras – Kilema.

Šai dziesmai Video Aģentūra izveidojusi arī īpašu mūzikas video klipu, kurā filcētas lelles atveido "Auļu" dalībniekus un Kilema, caur smaidu parādot, kā mūzika apvieno divas tik ļoti dažādas un „tāltālu” vienai no otras esošas valstis un kultūras.

Albuma "Dižducis" aranžējumu autors Kārlis Auzāns saka:

Ideja bija izveidot pasaules mūzikas disku. Veidojot aranžējumus "Auļu" mūzikai, man bija ļoti sarežģīts uzdevums, jo tas, ko viņi jau darījuši iepriekš, jau ir diezgan pilnīgs, un pie tā ir grūti kaut ko pielikt klāt vai atņemt nost.”

Skaņu ieraksts šoreiz nav tapis ierastajā studijā, bet tika meklēts dabiskākais dūdu un bungu skanējums dažādās zālēs un baznīcās. Par "Auļu" lielajām bungām piemērotāko akustiku tika atzīta Rīgas Stradiņa universitātes Aula, kur arī gandrīz viss ieraksts tika sagatavots.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti