Galerijā «Bastejs» atklās Sergeja Djomina gleznu izstādi «RE:search»

Galerijā "Bastejs" 20. aprīlī tiks atklāta Latvijas mākslinieka Sergeja Djomina gleznu izstāde "RE:search", kurā būs aplūkojami daudzi darbi, kas guvuši pasaules mākslas cienītāju ievērību un atzinību.

Sergejs Djomins (1974)

1995.gadā pabeidzis LU, Vēstures un filosofijas fakultāti, kā gleznotājs uzsāk darbību 2001gadā (pabeidzot Latvijas Mākslas akadēmijas glezniecības katedru), pašā daiļrades sākumā parādot sevi kā spilgtu personību ar savu skatījumu un izteiktu glezniecisko rokrakstu, tematiku un spēcīgu kolorītu. 

Piedalījies daudzās grupu izstādēs Latvijā un pasaulē, starptautiskos un Latvijā rīkotos konkursos.

2009.gadā uzvarējis "Saatchi" konkursā, kļūstot par pirmo mākslinieku Latvijā, kam tas izdevies. Savukārt 2013.gadā ar gleznu "Zilais pērtiķis" šajā konkursā iekļuva labāko mākslinieku desmitniekā.

“Sergejs Djomins uzskatāms par vienu no Latvijas mākslas vides provokatīvākajiem pārstāvjiem. Viņa māksla prasa upurus - pilnīgu atteikšanos no stereotipiem un vēlmes piesaistīties absolūtai realitātei. Mākslinieka darbi ir mājvieta dažādiem, sabiedrībā atpazīstamiem tēliem un simboliem, kuri savā tiešumā ne tikai apbur skatītāju, bet arī pasmejas par to. Ironija ir viens no galvenajiem Djomina izteiksmes līdzekļiem, tā caurvij gan dzimtenes ainavām veltītās gleznas, gan neparastos portretus un ikonas, par kuru protagonistiem izvēlēti pērtiķi. Animālijas un kara tēma ir būtiska viņa mākslas sastāvdaļa. Viena no otras neatkarīgas, tās it kā stāsta katra par savu pieredzi, vienlaikus apliecinot būtisko nepieciešamību pēc kopā pastāvēšanas. Nav nepieciešama atsauce uz visiem zināmā Dž.Orvela romānu “1984”, lai izprastu Sergeja Djomina mākslas jēgu. Tā ir neatkarīga refleksija par mūsdienu sabiedrību un tās ideāliem, skaisto neglītajā un neglīto mūsu ikdienā,” norāda galerijas pārstāve Auguste Petre.

Tāpat izstādes veidotāji atklāj, ka Djomins pašlaik strādā pie gleznas, kas ir Rietumu civilizācijas atbilde islāmam. “Detaļās gan neiegrimšu, darbs vēl tikai top,” atturīgi saka mākslinieks. 

Izstāde galerijā "Bastejs" būs skatāma līdz 20.maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Māksla
Kultūra
Jaunākie
Interesanti