Iznākusi rakstnieka Jāņa Ūdra grāmata «Ivande Kaija. Sievietes dzelme»

Autora Jāņa Ūdra astotā grāmata stāsta par vienu no Latvijas izcilākajām sievietēm – rakstnieci, publicisti un politiķi, kuras nopelni Latvijas nosargāšanā valsts pirmajos gados joprojām nav pilnībā novērtēti – Ivandi Kaiju, medijus informē apgāda “Zvaigzne ABC" pārstāvji.

Izdevniecībā atzīmē, ka šis ir pirmais Jāņa Ūdra romāns par sievieti, par viņas centieniem ieņemt vīrietim līdzvērtīgu vietu ne vien ekonomiskajā un sabiedriskajā dzīvē, bet arī attiecībās.

“Mūsdienu lasītājus var pārsteigt fakts, ka Ivandes Kaijas literārie darbi, piemēram, tolaik novatoriskais un skandalozais romāns “Iedzimtais grēks” (1913), pirms simt gadiem tika dēvēti par pornogrāfijas propagandu,” norāda izdevēji.

Romāns vēsta arī par divu spilgtu personību – Ivandes Kaijas (īstajā vārdā Antonija Lūkina, 1876–1942) un viņas vīra, izcilā ārsta un pētnieka Fēliksa Lūkina – psiholoģisko konfrontāciju, cīnoties par dominējošo lomu ģimenē. Cīņu, kas kļūst nenozīmīga Pirmā pasaules kara un Latvijas Brīvības cīņu kontekstā.

Autors iedziļinājies arī rakstnieces draudzībā ar Raini un Aspaziju, un spēcīgs romāna vektors ir Ivandes Kaijas un Kārļa Ulmaņa platoniskās mīlas stāsts.

Rakstnieks Jānis Ūdris par motivāciju rakstīt šo romānu stāsta:

“Antonija Lūkina jeb izcilā publiciste un rakstniece Ivande Kaija mani apbūra ar dedzīgo Latvijas mīlestību.

Bermontiādes laikā viņa Sieviešu palīdzības korpusā šuva karavīriem tērpus un mazgāja veļu, publicēja kaismīgus preses rakstus un strādāja Ārlietu ministrijā, pagūstot arī viena rūpēties par trim bērniem. Bet tēvzemes mīlestība paloja pāri sievietes dāsnajai sirdij, un viņa jaunās Latvijas valsts pastāvēšanai viskritiskākajā brīdī vērsās pie savām cilts māsām ar kaismīgo aicinājumu ziedot zeltlietas Tēvzemes aizsardzībai.”

«Ivande Kaija. Sievietes dzelme»
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Literatūra
Kultūra
Jaunākie
Interesanti