Vairāku kultūras izglītības iestāžu, Nacionālā arhīva, Valmieras teātra ēku pārbūvēm piešķir 5 miljonus eiro

Ministru kabinets otrdien, 10. augustā, lēma piešķirt finansējumu no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem vairākiem augstas gatavības kultūras infrastruktūras projektiem – vairāku kultūras izglītības iestāžu, Latvijas Nacionālā arhīva un Valmieras Drāmas teātra ēku pārbūvēm, informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas referente Edīte Matuseviča. Kopā piešķirti 5 031 583 eiro.

Valdība piešķīra 1 436 730 eiro Nacionālās mākslu vidusskolas (NMV) ēku Slokas ielā 52a un 52b un Kalnciema ielā 10, k-2 un 10, k-3, Rīgā, pārbūves darbiem. Pašlaik ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) un valsts budžeta finansējumu notiek minēto ēku pārbūves darbi, lai nodrošinātu NMV audzēkņiem mūsdienīgu un ērtu vidi profesionālās izglītības iegūšanai, izbūvējot jaunas mākslinieku darbnīcas, pārbūvējot mūzikas un baleta zāli un izbūvējot jaunu sporta kompleksu.

Tāpat 1 382 553 eiro piešķirti Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMDV) Alejas ielā 18, Liepājā, pārbūves darbiem. Par piešķirto finansējumu būs iespējams izbūvēt LMDV jaunbūves otro kārtu, pabeigt darbus neatjaunotā mācību korpusa ēkas pārbūvē un pielāgošanā, kā arī savienot jaunbūves un esošās mācību ēkas ar pārejām.

Lai nodrošinātu ēku funkcionālo un tehnisko atbilstību arhīva funkcijas nodrošināšanai, 469 847 eiro tika piešķirti Latvijas Nacionālā arhīva (LNA) ēku telpu pielāgošanai arhīva funkcijas nodrošināšanai, veicot remonta un pārbūves darbus ēkās Komandanta ielā 9, Daugavpilī, un Skandu ielā 14, Rīgā. LNA ēkā Daugavpilī ar piešķirto finansējumu tiks veikts kosmētiskais remonts un 1. stāva grīdu pārbūve; Rīgā, Skandu ielā 14, arī tiks veikts telpu kosmētiskais remonts un metāla paneļu žoga uzstādīšana.

Starp augstas gatavības kultūras infrastruktūras objektiem ir arī Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, kuras pārbūves darbiem piešķirti 244 902 eiro. Finansējums tiks ieguldīts skolas elektroapgādes sistēmas atjaunošanā, 1. stāva foajē, zāles vestibila un gaiteņa atjaunošanā, kā arī ventilācijas sistēmas pārbūvē skolas ēdināšanas korpusā.

Papildus 1 197 551 eiro piešķirts Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas un Latvijas Mākslas akadēmijas prototipēšanas darbnīcu “Riga Makerspace” izbūvei A. Briāna ielā 13, Rīgā. Ēkas pārbūvei jau ir piesaistīts ERAF finansējums, būvdarbus paredzēts sākt šogad un pabeigt 2023. gadā.

“Riga Makerspace” vizualizācija

Valmieras Drāmas teātra pārbūves darbu veikšanai valdība piešķīra 300 000 eiro. Pārbūvē tiks atjaunots teātra ārējais veidols, izbūvēta jauna “black-box” zāle, radīti patīkami apstākļi teātra darbiniekiem un apmeklētājiem, uzlabota ēkas energoefektivitāte un pieejamība. Teātra ēkas pārbūvei jau piesaistīts ERAF finansējums, būvdarbu noslēgums paredzēts 2022. gada nogalē.

Valmieras teātra pārbūves vizualizācija

Finansējums piešķirts kā daļa no Covid-19 krīzes seku pārvarēšanas un ekonomikas atlabšanas pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti