Lucavsalā Rīgas stāstu atklās 500 dronu šovs

Ieskandinot Rīgas 822. dzimšanas dienu, 18. augusta vakarā rīdzinieki un pilsētas viesi tiek aicināti uz Rīgas dzimšanas dienas svinību ieskaņas pasākumu Lucavsalā, kur brīvā gaisotnē baudīt populāru mūziķu koncertprogrammu un Baltijā lielāko dronu šovu Rīgas debesīs virs Daugavas, informēja domē.

2023. gada Rīgas vasaras kultūras programmas viens no centrālajiem pasākumiem ir Rīgas dzimšanas dienas svinības 19. augustā Vecrīgā.

Rīgas dzimšanas diena konceptuāli šogad veltīta "Drosmes un prieka tēmai", uzsverot laikmetīguma, līdzdalības, pilsoniskā aktīvisma un kopā būšanas nozīmi.

Dronu šovā Rīgas stāsts no pagātnes līdz mūsdienām

Ar 500 dronu palīdzību 10 minūšu garā audiovizuālā priekšnesumā tiks izstāstīts Rīgas stāsts no pagātnes līdz mūsdienām, uzsverot tās nepārtraukto attīstību. Šova pavadošais stāsts tiks veidots kā saruna, iesaistot arī mākslīgo intelektu kā tehnoloģiskās attīstības neatņemamu sastāvdaļu.

Šovu veido Latvijas uzņēmums "Basemotion", kas veidojis dronu šovu dizainu un programmēšanu tādiem zīmoliem un pasākumiem kā "Super Bowl", "Grammy Awards", "Pepsi", "Avatar", "Boeing", "Porsche", F1 un daudziem citiem.

Dronu šovs Rīgas dzimšanas dienā tiks īstenots sadarbībā ar dronu uzņēmumu "Light A Sky" (Lietuva), "SPH Engineering" (Latvija), kā arī vairākiem sadarbības partneriem no citām Eiropas valstīm, ņemot vērā dronu šova apjomu.

Dronu šova koncepcijas līdzautori ir Roberts Rubīns, Kaspars Eglītis un muzikālā noformējuma autors Reinis Sējāns.

Lucavsalas skatuves kultūras programma

Rīgas dzimšanas dienas ieskandināšanas pasākumā Lucavsalā uz svētku skatuves uzstāsies grupas "Dziļi violets", "Pirmais kurss" un duets "Bujāns". Savukārt starplaikos apmeklētājus izklaidēs pasākuma vadītājs Artūrs Mednis un spēlēs dīdžejs Magnuss Eriņš.

Pasākums Lucavsalā notiks no 18. augusta pulksten 21.00 līdz 19. augusta pulksten 00.30, ieeja pasākumā jau no pulksten 18.00.

Pasākuma programma:

  • Pulksten 18.00 DJ Magnuss Eriņš, pasākuma vadītājs Artūrs Mednis;
  • Pulksten 21.00 grupa "Dziļi violets";
  • Pulksten 21.45 DJ Magnuss Eriņš, pasākuma vadītājs Artūrs Mednis;
  • Pulksten 22.00 dronu šovs "Rīgas atslēga";
  • Pulksten 22.15 grupa "Pirmais kurss";
  • Pulksten 23.00 DJ Magnuss Eriņš, pasākuma vadītājs Artūrs Mednis;
  • Pulksten 23.30 dronu šovs "Rīgas atslēga";
  • Pulksten 23.45 duets "Bujāns".

Norises vietā būs iespējams iegādāties spirdzinājumus, būs nodrošināta sabiedriskā ēdināšana un konditorejas tirdzniecība.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti