Kas notiek ar Rēzeknes domes atlaišanu, ārkārtas vēlēšanām un pašvaldību finanšu uzraudzību?

Inga Bērziņa, Karīna Ploka, Oļegs Burovs, Aleksandrs Bartaševičs, Māris Sprindžuks, Aleksejs Rosļikovs, Ilze Bādere

Jānis Domburs 28.februāris, trešdiena 21:15

SKDS aptauja: Uzlabojumus KNAB darbā atzīst 15,7%, teju pusei trūkst informācijas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

15,7% iedzīvotāju domā, ka pēdējo piecu gadu laikā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbs Jēkaba Straumes vadībā ir uzlabojies, savukārt 9,8% uzskata, ka tas ir pasliktinājies, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptauja, kas notika pēc raidījuma “Kas notiek Latvijā?” iniciatīvas. Aptaujas ietvaros laika posmā no 13. līdz 17. maijam tika aptaujāti 1005 respondenti.

45,2% respondentu bija grūti atbildēt vai trūka informācijas par to, kā mainījies KNAB darbs Straumes pirmā pilnvaru termiņa laikā. Starp tiem, kas uzskata, ka tas uzlabojies, 13,3% domā, ka KNAB darbs pēdējo piecu gadu laikā ir uzlabojies nedaudz. Tikai 2,4% respondentu uzskata, ka tas ir būtiski uzlabojies. Tikmēr starp tiem, kas uzskata, ka KNAB darbs ir pasliktinājies, 6% ir noskaņoti ļoti kritiski un domā, ka pasliktināšanās bijusi būtiska.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas deputāts, “Jaunās Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis, komentējot aptaujas rezultātus, atzina, ka pats arī iepriekš izteicis KNAB vadītājam Straumem pārmetumus par nepietiekamu sabiedrības informēšanu.

“Viņš nāca no vienas no drošības iestādēm, pašas slepenākās īstenībā – militārā pretizlūkošana. Neviens īsti nevar nosaukt pat, kurš tur ir priekšnieks. Un tad, kad viņš stājās amatā, šis bija uzstādījums, ko arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija aicināja pārvērtēt, – ka šis darbs prasa arī informēt sabiedrību,” tā Latkovskis.

Tikmēr Saeimas deputāte Marija Golubeva (“Attīstībai/Par!”) pauda, ka, nenoliedzot to, ka sabiedrības viedoklis ir svarīgs, tādā jomā kā korupcijas apkarošana būtiskāks ir ekspertu vērtējums.

Valsts kancelejas direktors, KNAB priekšnieka amata atlases konkursa komisijas vadītājs Jānis Citskovskis, taujāts par to, vai komisija, izraugoties kandidātu uz KNAB priekšnieka amatu, jebkādā veidā vērtējusi sabiedrības viedokli, pauda, ka komisija, vērtējot pretendentu, vadās pēc likumā noteiktās kārtības un prasībām. “Procesā bez komisijas piedalās arī pārstāvji no KNAB Sabiedriski konsultatīvās padomes. Trīs pārstāvji piedalās gan šajā intervēšanas procesā, gan izsaka savu viedokli vērtējuma veidā tad, kad komisija pieņem gala lēmumu,” skaidroja Citskovskis, piebilstot, ka tādējādi vairāk vai mazāk tiek iegūts priekšstats par to, kāds ir sabiedrības pārstāvju vērtējums.

Jau vēstīts, ka Valsts kancelejas rīkotajā konkursā uz KNAB priekšnieka amatu bija pieteikušies divi pretendenti. Par konkursa uzvarētāju tika atzīts Straume, bet otrs pretendents izrādījās neatbilstošs kritērijiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti