Kas noticis ar skandalozo zemes privatizāciju pie lidostas un ģenerālprokurora prasību to atcelt?

Vilnis Ķirsis, Mārtiņš Kossovičs, Armīns Reinis, Mārtiņš Staķis. Dalībnieku saraksts tiek papildināts.

Jānis Domburs 6.marts, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» aptauja: Par piemērotākajiem premjera amatam atzīst Lembergu, Kariņu un Pabriku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

No divpadsmit populārāko politisko spēku pieteiktajiem kandidātiem  uz Ministru prezidenta amatu iedzīvotāji par piemērotākajiem valdības vadītāja amatam uzskata Zaļo un Zemnieku savienības virzīto Ventspils domes deputātu Aivaru Lembergu, līdzšinējo premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") un līdzšinējo aizsardzības ministru Arti Pabriku, kura pārstāvētā "Attīstībai/Par!" 14. Saeimas vēlēšanās nespēja pārvarēt 5% barjeru. To liecina aptauja, kuru pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" pasūtījuma veica tirgus un sabiedriskās domas pētījumu firma SKDS.

Aptaujas ietvaros laika posmā no 23. līdz 26. septembrim aptaujāti 1005 Latvijas iedzīvotāji, tajā skaitā 929 Latvijas pilsoņi. Tās rezultāti liecina – no 14. Saeimā iekļuvušo politisko partiju vai to apvienību izvirzītajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem par piemērotāko iedzīvotāji uzskata ZZS izvirzīto Lembergu. Neraugoties uz to, ka pirmās instances tiesa Lembergu atzinusi par vainīgu amatpersonas finanšu noziegumos, 22,4% respondentu viņu uzskata par pilnībā piemērotu Ministru prezidenta pienākumu veikšanai. Tiesa gan, Latvijas pilsoņu vidū tādu, kas Lembergu atzīst par pilnībā piemērotu vai drīzāk piemērotu Ministru prezidenta amata pienākumu veikšanai, ir nedaudz mazāk nekā visu respondentu vidū.

Tikmēr līdzšinējo valdības vadītāju Krišjāni Kariņu, kurš ir apvienības "Jaunā Vienotība" virzītais kandidāts premjerministra amatam, par pilnībā piemērotu valdības vadītāja pienākumu veikšanai uzskata 13,7% aptaujāto, bet vēl 19,6% viņu uzskata par drīzāk piemērotu. ''Apvienotā saraksta'' kandidātu, uzņēmēju Uldi Pīlēnu par pilnībā piemērotu atzīst 6,4% respondentu, vēl 16,9% viņu uzskata par drīzāk piemērotu Ministru prezidenta pienākumu veikšanai.

No 5% barjeru pārvarējušo politisko spēku pieteiktajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem par vismazāk piemēroto šā amata pienākumu veikšanai aptaujātie uzskata partijas "Latvija pirmajā vietā" līderi Aināru Šleseru. Viņu par pilnībā piemērotu augstajam amatam atzīst 4,9% respondentu, kamēr 60% Šleseru uzskata par pilnībā nepiemērotu. Tikmēr partijas "Stabilitātei!" līderi Alekseju Rosļikovu par pilnībā piemērotu atzīst 5,7% aptaujāto, bet par pilnībā nepiemērotu – 53%.

Nacionālās apvienības virzīto Siguldas domes priekšsēdētāju Uģi Mitrevicu par pilnībā piemērotu valdības vadītāja pienākumu veikšanai uzskata 1,8% aptaujāto, bet par pilnībā nepiemērotu – 32,6%. Tikmēr partijas "Progresīvie" kandidātu Kasparu Briškenu par pilnībā piemērotu atzīst 2,8% respondentu, bet par pilnībā nepiemērotu – 30,6%.

1. oktobrī notikušajās 14. Saeimas vēlēšanās 5% barjeru iekļūšanai Saeimā pārvarēja septiņi politiskie spēki. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti