Kas notiek ar mediju politiku un krievu valodu plašsaziņas līdzekļos?

Agnese Logina, Ivars Priede, Anita Brauna, Ivars Āboliņš, Jānis Siksnis, Sanita Upleja-Jegermane

Jānis Domburs 10.aprīlis, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» aptauja: divām trešdaļām iedzīvotāju nav pieņemami Kariņa lidojumi ar privātiem avioreisiem

Kopumā divām trešdaļām jeb  67% iedzīvotāju nav pieņemama bijušā Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa prakse izmantot privātas lidmašīnas, lai dotos komandējumos, liecina pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" iniciatīvas notikušās sabiedriskās domas pētījumu firmas SKDS aptaujas rezultāti. 46,5% respondentu atzinuši, ka šādi braucieni viņiem šķiet pilnībā nepieņemami, bet vēl 20,5% tos novērtējuši kā drīzāk nepieņemamus.

Aptaujā, kas notika laika posmā no 22. līdz 27. novembrim, tikai nepilni 20% respondentu šādu praksi atzinuši par pieņemamu. Proti, atbildi "pilnībā pieņemami" izvēlējušies 6,4% aptaujāto, bet atbildi "drīzāk pieņemami" – 13,1% aptaujāto. Atbildi "grūti pateikt/nav pietiekami daudz informācijas par konkrētiem lidojumiem" izvēlējušies 13,5% respondentu. Kopumā aptaujas ietvaros aptaujāti 1005 respondenti.

Aizvadītā mēneša beigās kļuva zināms, ka, ieņemot Ministru prezidenta amatu, Kariņš un viņu pavadošā delegācija 2021., 2022. un 2023. gadā ārzemju braucienos daudzkārt devies, izmantojot privātas lidmašīnas. Triju gadu laikā valsts budžetam šie lidojumi izmaksājuši vairāk nekā 600 tūkstošus eiro. Vēl teju 20 reižu Kariņa lidojumus ar privātiem avioreisiem apmaksājusi Eiropas Savienība. 

LTV raidījums "De facto" svētdien norādīja, ka vairākos gadījumos Valsts kanceleja, atbildot uz žurnālistu uzdotajiem jautājumiem, nav sniegusi pamatojumu specreisu izmantošanai, bet citos gadījumos šis pamatojums nav bijis pārliecinošs. Piemēram, privātā lidmašīna izmantota, atgriežoties no neformālajām Eiropadomēm piektdienas vakarā, lai gan lētāk būtu nakšņot viesnīcā un atlidot ar komercreisu nākamajā dienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti