Kas notiek ar Rēzeknes domes atlaišanu, ārkārtas vēlēšanām un pašvaldību finanšu uzraudzību?

Inga Bērziņa, Karīna Ploka, Oļegs Burovs, Aleksandrs Bartaševičs, Māris Sprindžuks, Aleksejs Rosļikovs, Ilze Bādere

Jānis Domburs 28.februāris, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). "Kas notiek Latvijā"

Kas notiek Latvijā?

Kas jādara Evikas Siliņas valdībai? Iekšējā drošība

Kas jādara Evikas Siliņas valdībai? Vides aizsardzība, pašvaldības, digitalizācija

Rodeļu trase un spa, Kariņa atvilktne, «mīts, ka sistēmas nevar»: vide, pašvaldības un digitalizācija pēc ministra maiņas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir pārmaiņu priekšā – atbildība par vides jomu tai būs jānodod Klimata un enerģētikas ministrijai, taču šis process, visticamāk, būs laikietilpīgs. Tāpat atklāts ir jautājums par ministrijas pilnvarām un atbildību pašvaldību darbības uzraudzībā un tās lomu valsts pārvaldes digitalizācijas procesos.

Par šiem un citiem jautājumiem, kas tieši vai pastarpināti ir Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzībā, 20. oktobra raidījumā "Kas jādara Evikas Siliņas valdībai? Vides aizsardzība, pašvaldības, digitalizācija" diskutēja jaunā ministre Inga Bērziņa ("Jaunā Vienotība"); viņas priekštecis vides un reģionālās attīstības ministra amatā Māris Sprindžuks ("Apvienotais saraksts"); Cēsu mērs, Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs ("Jaunā Vienotība"); "Providus" pētniece Līga Stafecka; vides organizāciju izveidotā "Zaļā barometra" koordinatore Baiba Vitajevska-Baltvilka un Latvijas Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

VARAM plāno mēneša laikā sagatavot pārņemšanas plānu vides jomas nodošanai Klimata un enerģētikas ministrijas pārziņā. "Mūsu mērķis nav sasteigt," saka Inga Bērziņa. Viņas priekštecis Māris Sprindžuks prognozē, ka zaudētāji būs tieši vides jomā darāmie darbi.

Ministra ieinteresētības un ministra personības faktors. "Kaut kas neīstenosies, kaut ko aizmirsīs, kaut kas dubultā tiks izdarīts," bažas par plānoto procesu neslēpj Cēsu novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs.

Kādas reformas gaida Valsts vides dienestu, Dabas aizsardzības pārvaldi un Valsts vides pārraudzības biroju?

"Kur tie biotopi ir, tur ir."

Bijušais vides ministrs Māris Sprindžuks par administratīvi teritoriālās reformas pārvērtēšanu un "bezjēdzīgu vingrinājumu".

Reģionālo attīstības centru apvienības valdes priekšsēdētājs mudina viest skaidrību par plānošanas reģioniem.

Par pakalpojumiem un naudas izdalīšanu rodeļu trasēm un spa.

LIKTA prezidente Signe Bāliņa par politisku neieinteresētību digitalizācijā un to, kāpēc stāsti par informācijas sistēmu nesavietojamību neatbilst patiesībai.

Puse no Latvijā esošajām "NATURA 2000" teritorijām šobrīd ir nelabvēlīgā stāvoklī vai uzrāda nelabvēlīgu tendenci, brīdina Baiba Vitajevska-Baltvilka.

Māris Sprindžuks: Dabas daudzveidības stratēģijas sagatavošana iekavējās, jo iepriekšējais premjers Krišjānis Kariņš gāza savu valdību. Sprindžuka pēctece Inga Bērziņa atzīst, ka "izšķiršanās par īpaši aizsargājamām dabas teritorijām ir politiska".

Līga Stafecka mudina pašvaldības pārraugošo ministriju skrupulozāk vērtēt pašvaldību izdevumus savu funkciju izpildei.

Rēzekne "bankrota priekšā" – kurš Rīgā nepamanīja vai ignorēja "sarkanos karogus"? Sprindžuks mudina palielināt VARAM tiesības pašvaldību finanšu uzraudzībā.

Kurš vispār uzrauga pašvaldības?

VARAM top rīkojums par Rēzeknes mēra atstādināšanu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti