Kas notiek ar mediju politiku un krievu valodu plašsaziņas līdzekļos?

Agnese Logina, Ivars Priede, Anita Brauna, Ivars Āboliņš, Jānis Siksnis, Sanita Upleja-Jegermane

Jānis Domburs 10.aprīlis, trešdiena 21:15

«Kas notiek Latvijā?» aptauja: trešdaļa respondentu uzskata, ka Ukrainai jāpiekrīt kompromisiem

Divus gadus pēc Krievijas pilna apmēra iebrukuma Ukrainā 2022. gada 24. februārī katrs trešais jeb 34,3% tirgus un sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS aptaujāto Latvijas iedzīvotāju drīzāk atbalstītu karadarbības pārtraukšanu, pat ja Ukrainai tās vārdā jāpiekrīt kompromisiem. To rāda pēc raidījuma "Kas notiek Latvijā?" pasūtījuma februārī veiktās SKDS aptaujas rezultāti. 

Aptaujas ietvaros respondentiem bija jāatbild uz jautājumu, vai, ņemot vērā kara gaitu Ukrainā kopš Krievijas iebrukuma 2022. gadā un izskanējušās versijas par tā iznākumu – Ukrainas teritorijas atjaunošana 2014. gada robežās (tātad pirms Krimas okupācijas – red.) vai kāds kompromiss,  49,4% aptaujāto atbildēja, ka, viņuprāt, vēlamais iznākums  ir visas Ukrainas teritorijas atbrīvošana no Krievijas armijas. Savukārt  34,3% respondentu pauda atbalstu kompromisiem, pat ja tie nozīmētu konflikta "iesaldēšanu" un Ukrainas teritorijas "pārdali".  16,3%  aptaujāto bija grūti atbildēt uz šo jautājumu.

Kompromisiem, piemēram, konflikta "iesaldēšanai" un Ukrainas teritorijas pārdalei atbalstu lielākoties pauduši respondenti bez Latvijas pilsonības – šajā grupā tā atbildēja 68% aptaujāto. To respondentu vidū, kuri ģimenē sarunājas krieviski, šādas versijas atbalstītāju īpatsvars sasniedz  60%. Arī 49% no respondentiem Latgalē izvēlējās šo atbildi. Pēc vecuma sadalījuma uz kompromisa atbalstīšanu vairāk sliecas cilvēki vecumā no 45 līdz 54 gadiem. Savukārt jaunieši vecumā no 18 līdz 24 gadiem iestājas par pilnīgu Ukrainas atbrīvošanu, šo par vēlamo risinājumu atzinuši 72% respondentu šajā vecuma grupā.

Par visas Ukrainas teritorijas atbrīvošanu iestājas cilvēki ar augstiem ienākumiem (69%) un tie, kuru ģimenes valoda ir latviešu (68%), liels procents šo atbildi izvēlējušies no respondentiem Vidzemes reģionā (66%).

Laika posmā no 17. februāra līdz 19. februārim aptaujā piedalījās 1005 respondentu visā Latvijā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti