Kas notiek ar "Rail Baltica" projektu?

Kaspars Briškens, Kristīne Malnača, Inese Kalvāne, Ēriks Diļevs, Andris Kulbergs, Raimonds Čudars, Tālis Linkaits, Guntis Āboltiņš-Āboliņš

Jānis Domburs 12.jūnijs, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

"Negrib izdabāt", anarhija un "koalīcijas Santa Barbara" –piecu potenciālo partneru pretrunas par valdības paplašināšanu

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). "Kas notiek Latvijā"

Kas notiek Latvijā?

Dzinējspēks inovācijām, «dāvanā» 44 000 ukraiņu un sapnis: politiķi un lietpratēji diskutē par ekonomikas transformāciju

Šodien valdības sēdē plānots izskatīt Ekonomikas ministrijā tapušo ziņojumu par prioritārajiem rīcības virzieniem ekonomikas transformācijas īstenošanai – pirms pusgada tieši ekonomikas transformācija tika pasludināta par Krišjāņa Kariņa valdības mērķi. Par līdz šim paveikto un iecerēto kritiski vērtējumi izskanēja diskusijā "Kas notiek ar ekonomikas transformāciju pusgadu kopš Kariņa valdības apstiprināšanas."

Trīs valdību veidojošos politiskos spēkus diskusijā pārstāvēja ekonomikas ministre Ilze Indriksone (Nacionālā apvienība), izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša ("Jaunā Vienotība") un Saeimas deputāts Andris Kulbergs ("Apvienotais saraksts"). Ekonomikas ministrijas piedāvāto dokumentu un arīdzan valdības līdzšinējo veikumu vērtēja ekonomists, Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes dekāns Gundars Bērziņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs, Latvijas Jaunuzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Agnese Veckalne un Ārvalstu investoru padomes Latvijā pārstāvis Reinis Āzis.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Valdību veidojošo partiju politiķi cenšas izskaidrot, ko nozīmē ekonomikas transformācija. Versijas ir dažādas; par to, vai tā jau notiek, politiķi nav vienisprātis.

"Ja sākumu definē kā virzienu identificēšanu un mērķu uzstādīšanu, tad ir sākusies," lēš ekonomists, vadības zinātnes doktors Gundars Bērziņš.

Ko nozīmē Ekonomikas ministrijas plānā minētā darbinieku un resursu pārvietošana?

Informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares produktivitāte – relatīvi zema.

Ārvalstu darbaspēks: "uz papīra" – labs regulējums, plāni, termiņi un divdesmit tūkstoši aizbraukušu ukraiņu. Vai darbaspēka trūkumu iespējams atrisināt ar pārkvalifikāciju? 

Ar ko jaunais plāns atšķiras no iepriekšējiem dokumentiem?

Ekonomikas ministre Ilze Indriksone izklāsta savas domas par valsts pārvaldes modernizācijas plānu.

Lauksaimniecības produktivitāte un strukturālas problēmas ar produktivitāti kopumā.

Valsts kapitālsabiedrības – centrālais elements inovāciju jomā?

Kas jādara, lai izdzīvotu ekonomikas trasformācijā?

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti