Kas notiek ar Rēzeknes domes atlaišanu, ārkārtas vēlēšanām un pašvaldību finanšu uzraudzību?

Inga Bērziņa, Karīna Ploka, Oļegs Burovs, Aleksandrs Bartaševičs, Māris Sprindžuks, Aleksejs Rosļikovs, Ilze Bādere

Jānis Domburs 28.februāris, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

Kas jādara Evikas Siliņas valdībai? Satiksme, sakari

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek ar Stambulas konvencijas ratificēšanu Saeimā?

Kas notiek ar Stambulas konvencijas ratificēšanu Saeimā?

Audzināt zēnus un meitenes, plūstošs dzimums, deklarācijas nozīme, problēma galvā: par un pret Stambulas konvenciju

Labklājības ministrijas virzīto likumprojektu par tā dēvētās Stambulas konvencijas ratifikāciju Saeima pagājušajā nedēļā nodeva izskatīšanai Saeimas Juridiskajā komisijā, kur pagaidām ir sākts ar abu pušu – atbalstītāju un pretinieku - uzklausīšanu. Eiropas Padomes konvenciju "Par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu" Latvija parakstīja jau 2016. gadā, taču līdz šim Saeimā nav bijis vairākuma tās ratifikācijai.

Nu koalīcijā esošās partijas vienojušās līdz gada beigām šo dokumentu ratificēt. Līdzīgi kā vairākās citās Eiropas valstīs, arī Latvijā konvencijai plānots pievienot deklarāciju. Šajā deklarācijā piedāvāts ietvert īpašu skaidrojumu attiecībā uz sabiedrībā apspriesto sociālo dzimumu, norādot, ka tā minēšana neuzliek par pienākumu ieviest kādu citu izpratni par dzimumu. Par deklarācijas nozīmi, to, kādi ir riski, konvenciju neratificējot un ratificējot, trešdien, 15. novembrī diskutēja "Kas notiek Latvijā?".

15. novembra diskusijā "Kas notiek ar Stambulas konvencijas ratificēšanu Saeimā?" piedalījās labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS), Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins (JV), kā arī divu Saeimas opozīcijas partiju deputāti – Linda Matisone (AS) un Jānis Grasbergs (NA). No starptautisko tiesību viedokļa Latvijas izraudzīto risinājumu diskusijā vērtēja Eiropas Savienības Tiesas tiesnese Ineta Ziemele. Tāpat raidījumā piedalījās sieviešu tiesību aizsardzības organizācijas "Centrs MARTA" politikas koordinatore Beata Jonite un portāla "Telos.lv" galvenā redakore Agnese Irbe.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti