Kas notiek ar priekšvēlēšanu debatēm krievu valodā?

Jānis Siksnis, Leila Rasima, Edvīns Šnore, Gatis Liepiņš, Vjašeslavs Dombrovskis, Sigita Roķe, Māris Baltiņš, Ina Druviete

Jānis Domburs 22.maijs, trešdiena 21:15

«Uztaisīja šo bardaku», «vienīgā valsts Eiropā»: sporta organizācijas un žurnālisti kritizē IZM rīcību sportistu uzskaitē

Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropā, kur dati par sportistu skaitu tiek apkopoti nevis centralizētā datu bāzē, bet gan izmantojot ziņas, ko dažādas sporta organizācijas nosūtījušas Izglītības un zinātnes ministrijai e-pastā. Šie dati pēc tam tiek izmantoti, aprēķinot konkrētām sporta organizācijām piešķiramo valsts budžeta finansējumu.

 "Jums ir nepilni seši tūkstoši pieaugušu golferu tajos datos, un jūs divreiz pārbaudījāt un atstājāt, lai arī mājaslapā ir rakstīts, ka ir 1371," raidījuma "Kas notiek Latvijā?" diskusijā par sporta politiku un finansējumu uzsvēra LTV sporta žurnālists Raimonds Rudzāts.

Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktora pienākumu izpildītājs Juris Zīvarts savukārt klāstīja, ka tikai nupat saņemta ziņa, ka tiks veidots īpašs bērnu reģistrs, kurā informācija tiks digitalizēta. Tas esot viens no soļiem centralizētas sistēmas izveidē.

"Jūs esat, man liekas, vienīgā valsts Eiropā, kur ministrija pati veic datu pārbaudi, jo visas pārējās valstis, tāpat kā tas kādreiz bija Latvijā, to ir deleģējusi nevalstiskajām organizācijām. Izglītības ministrija izdomāja, ka paņemsim paši uz sevi, un uztaisīja šo bardaku,"

oponējot  Zīvertam, norādīja Rudzāts.

Raimonds Lazdiņš no Latvijas Handbola federācijas uzsvēra, ka tieši sporta organizācijām, tostarp mazajām biedrībām, arvien ir pieejami Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārziņā esošo Eiropas Savienības fondu finansējums tieši digitalizācijai. Viņaprāt, visa sporta nozare Latvijas Olimpiskās komitejas vai Latvijas Sporta federāciju padomes paspārnē izveidotu vienotu kārtību, kuras ietvaros dati no visām sporta veidu federācijām saplūst vienā datu bāzē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti