Kas notiek ar plāniem par Latvijas ekonomikas attīstību?

Arvils Ašeradens, Viktors Valainis, Ilze Indriksone, Andris Kulbergs, Ainārs Šlesers, Andris Bite, Artūrs Zeps

Jānis Domburs 15.maijs, trešdiena 21:15

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek Latvijā?

Kas notiek Latvijā?

(Zīmju valodā). Kas notiek Latvijā?

Kas notiek ar "Rail Baltica" plānošanu, būvniecību un izmaksām?

7,5 miljardi vai tuvāk 6, spāņi par grēkāžiem, «lidlauku pieprojektētu»: strīdi par vainu un cenu «Rail Baltica» projektā

Cik ticamas bijušas 2017. gada aplēses par to, ka "Rail Baltica" būvniecība Latvijā izmaksās 1,97 miljardus eiro, kurš vainojams tajā, ka projekta ieviešana par vairākiem gadiem atpaliek no sākotnēji plānotajiem grafikiem un kurš pieņēmis lēmumus par dažādu papildu objektu būvniecību, kam līdzi nāk miljardos eiro mērāms izmaksu pieaugums? Uz šiem jautājumiem atbildes  "Kas notiek Latvijā?" diskusijā meklēja bijušie un esošie ministri, projekta ieviesēji, Valsts kontroles padomes locekle un jurists, kas specializējies būvniecības jautājumos.

"Rail Baltica"  uzmanības krustugunīs nonāca šīs vasaras beigās, kad kļuva skaidrs, ka visu laiku vērienīgākā infrastruktūras projekta – Eiropas platuma dzelzceļa – būvdarbu izmaksas, visticamāk, vairākkārtīgi pārsniegs sākotnēji prognozētos 1,97 miljardus eiro, kā rezultātā lielu daļu izmaksu būs jāsedz no Latvijas valsts budžeta. Tāpat pastāv bažas, ka to neizdosies pabeigt līdz 2030. gadam. 13. decembra diskusijā "Kas notiek ar "Rail Baltica" plānošanu, būvniecību un izmaksām?" piedalījās satiksmes ministrs Kaspars Briškens, divi viņa priekšteči – Jānis Vitenbergs (NA) un Tālis Linkaits (JKP), kā arī Valsts kontroles padomes locekle Inese Kalvāne, "Eiropas Dzelzceļa līnijas" valdes priekšsēdētājs Kaspars Vingris, "RB Rail" Globālā projekta stratēģijas un ekonomikas departamenta vadītāja Kristīne Malnača un jurists Jānis Uzulēns.

Diskusijas nozīmīgākās epizodes var noskatīties, spiežot uz saitēm laika līnijā:  

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti